UKSW. Międzynarodowa konferencja naukowa o przyczynach i procedurach utraty stanu duchownego

Dodano   0
  Loading
Konferencja o Ochronie Małoletnich - Sesja pierwsza - Warszawa, 20 września 2021 r.

Konferencja o Ochronie Małoletnich - Sesja pierwsza - Warszawa, 20 września 2021 r. / fot. Flickr/EpiskopatNews

6 grudnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Przyczyny i procedury utraty stanu duchownego w aktualnym prawodawstwie Kościoła katolickiego. Konferencja będzie transmitowana na platformie YouTube.

Międzynarodowa konferencja naukowa

“Przyczyny i procedury utraty stanu duchownego w aktualnym prawodawstwie Kościoła katolickiego” – zagadnienie to będzie poruszone 6 grudnia na UKSW w Warszawie. Nawiązuje do zmian treści Księgi VI Kodeksu Prawa Kanonicznego, które wchodzą w życie 8 grudnia br. Konferencja nawiązywać będzie do sankcji stosowanych w Kościele i szeroko pojętych zagadnień z nimi związanych.

Tematami poszczególnych panelów będą m.in: “Stosowanie kary wydalenia ze stanu duchownego przez trybunał diecezjalny według Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 roku”, czy “Niektóre aspekty utraty stanu duchownego przez członka instytutu zakonnego”. Przewidziane jest także omówienie problemy z poziomu kompetencji Kongregacji Nauki Wiary i Kongregacji ds. Duchowieństwa.

Oprócz polskich doktorów i profesorów prawa kanonicznego, w konferencji wezmą udział także goście z zagranicy. Będzie m.in. ks. prof. dr Matteo Visioli (Podsekretarz Kongregacji Nauki Wiary), jak również abp prof. dr Filippo Iannone OCarm (Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Teksów Prawnych).

Wydarzenie będzie transmitowane poprzez platformę YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

uksw.edu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY