Spora grupa imigrantów forsowała granicę. SG powstrzymała atak

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
KUŹNICA KRYZYS MIGRACYJNY NA GRANICY

KUŹNICA KRYZYS MIGRACYJNY NA GRANICY Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Irek Dorożański/DWOT

Jak poinformowała Straż Graniczna, około 100-osobowa grupa imigrantów zaatakowała umocnienia na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Białowieży. W ciągu doby zanotowano 206 prób nielegalnego przekroczenia granicy.
  • Polscy pogranicznicy powstrzymali wczoraj w Białowieży atak 100-osobowej imigrantów na polską granicę
  • Granicę próbowało wczoraj przekroczyć 206 osób, którzy zostali zatrzymani przez polskie służby
  • Funkcjonariusze SG zatrzymali również 6 obywateli Rosji oraz jednego obywatela Gruzji
  • Stan Wyjątkowy na Podlasiu kończy się na początku grudnia
  • Zobacz także: Rzecznik Żelaznej Dywizji o inwigilowaniu granicy polsko-białoruskiej

Wczoraj, tj. 26 listopada, granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 206 osób. Próbom tym zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali 7 cudzoziemców: 6 obywateli Rosji i jednego obywatela Gruzji

– informuje Straż Graniczna.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granicę grupy 100 osób

– dodano.

Kończy się stan wyjątkowy

Od początku roku straż graniczna zanotowała ponad 37 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 8 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni, czyli do końca listopada.

Do połowy przyszłego roku, na mocy specustawy, na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

rmf24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY