Sondaż. Ograniczenia dla osób niezaszczepionych? Polacy są podzieleni

Dodano   7
  Loading
Maska na twarzy

Maska na twarzy / Fot. vperemen.com/ Wikimedia Commons

Badanie opinii publicznej przeprowadzono na zlecenie "Super Expressu".

Sondaż wskazuje, że zdaniem 48 proc. badanych w Polsce powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Przeciwnego zdania jest 47 proc. ankietowanych, a 5 proc. nie ma zdania.

Dziennik podkreśla, że „osoby w pełni zaszczepione w naszym kraju to 53,3 proc. populacji, co oznacza, że nie każdy z nich popiera wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla tych, którzy tego nie zrobili”.

Wyniki badania skomentował socjolog prof. Henryk Domański.

“Dosyć zaskakujący wynik. Spodziewałbym się, że odsetek popierających obostrzenia będzie większy. W końcu jeżeli ktoś się zaszczepił, to chciałby z tego coś mieć, nie tylko mniejsze ryzyko zakażenia. Musi być jakaś sprawiedliwość. Część osób w ogóle ocenia restrykcje jako ingerencję państwa w ich życie prywatne, co jest niedopuszczalne” – podsumował.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 listopada na grupie 1016 dorosłych Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
bogdan duda
Gość
bogdan duda
26 listopada 2021 10:06

Nie każdy wypowiada się dla własnej prywaty. Są ludzie po prostu uczciwi .

Urban Horban
Gość
Urban Horban
26 listopada 2021 10:34

Tak jak w swoim vlogu powiedział Warzecha – jest część plebsu, która czuje się niedowartościowana i naturalnie, jak już się dziabnęli i mają ten certyfikat, to oni się czują lepsi i im to uczucie większe tym lepiej, więc oczekują większego upodlenia “podludzi”.

Zenek
Gość
Zenek
26 listopada 2021 10:58

Ale wy pierdoły publikujcie. Teraz was sponsorują. Ale i wasze źródełko się skończy. I zostaną wam tylko faszystowskie praktyki. Które będziecie musieli z pokorą wykonywać

Ewa
Gość
Ewa
26 listopada 2021 17:09
Reply to  Zenek

Do Zenek, Ty chyba nie jesteś POLAKIEM, może masz korzenie niemieckie, ukraińskie, rosyjskie czy izraelskie!

MAREK
Gość
MAREK
26 listopada 2021 11:00

Ten sondaże bardzo źle świadczy o zaszczepionych. Dzięki ich postawię dzieli się społeczeństwo, triumfuje kłamstwo, propaganda segregacja i ignorancja. Ci ludzie budują kolejny zbrodniczy totalitaryzmu dla NAS WSZYSTKICH!!!

Włodzisław
Gość
Włodzisław
29 listopada 2021 00:35

Na stronie stefczyk.info, otwierając dowolny artykuł można wziąć udział w sondzie na temat pomysłu przekazania pracodawcom osobistych tzw. danych wrażliwych na temat zaszczepienia pracodawcom. Odnotowano tam około 10 800 głosów a wynik jest 59% do 39% dla PRZECIWNIKÓW wprowadzenia przepisów umożliwiających m.in. “przesuwanie” pracowników na stanowiska bez kontaktu z innymi ludźmi. Ponadto portal Pch24.pl zbiera podpisy pod petycją w sprawie wskazanych, planowanych przepisów na stronie http://www.stopsegragacji.pl .

Włodzisław
Gość
Włodzisław
29 listopada 2021 00:38

Powyżej adres strony zbiórki podpisów wpisany z błędem. Prawidłowy – https://stopsegregacji.pl/

POLECAMY