Morawiecki o zagrożeniach dla Europy: “Białoruś, kryzys energetyczny, manipulacje gazowe, post-COVID, kampanie fake newsowe”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
GERMANY POLAND DIPLOMACY

GERMANY POLAND DIPLOMACY Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/EPA/JOHN MACDOUGALL / POOL

Premier Mateusz Morawiecki wymienia listę zagrożeń dla Europy.
  • W nocy premier opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis podsumowujący spotkanie w Berlinie. Poinformował w nim, że wspólnie z Merkel i Scholzem potwierdzili “chęć głębokiej współpracy”. 
  • Wizyta premiera Morawieckiego w Berlinie wpisuje się w rozpoczętą w niedzielę serię spotkań z europejskimi liderami. 
  • Od niedzieli szef polskiego rządu odwiedził 7 krajów i podczas spotkań z europejskimi przywódcami rozmawiał o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. 
  • Zobacz także: Trzaskowski w Kongresie USA. Europoseł PiS: “Zapraszam na debatę ze mną”

Mateusz Morawiecki mówił w czwartek o zagrożeniach współczesnej Europy. Premier złożył wizytę w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz z Olafem Scholzem, który jest kandydatem na nowego kanclerza.

“Moje dzisiejsze spotkanie z ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem jest niezwykle istotne w kontekście kontynuowania budowy dobrych relacji między naszymi państwami, również w kontekście zakończenia pracy Angeli Merkel na stanowisku Kanclerz Niemiec” – pisał po południu na Facebooku Morawiecki.

W nocy premier opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis podsumowujący spotkanie. Poinformował w nim, że wspólnie z Merkel i Scholzem potwierdzili “chęć głębokiej współpracy”. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Morawiecki o zagrożeniach dla Europy

“Europie grozi wiele kryzysów. Białoruś, kryzys energetyczny, manipulacje gazowe, post-COVID, kampanie fake newsowe. Dlatego naszym najwyższym priorytetem musi być jedność poprzez wzajemne zrozumienie i skupienie się na walce z nadchodzącymi wyzwaniami” – zwrócił uwagę szef polskiego rządu.

Wizyta premiera Morawieckiego w Berlinie wpisuje się w rozpoczętą w niedzielę serię spotkań z europejskimi liderami. 

Od niedzieli szef polskiego rządu odwiedził 7 krajów i podczas spotkań z europejskimi przywódcami rozmawiał o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Dziś spotka się w Londynie z szefem rządu Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Oprócz tematu wiodącego poruszona ma zostać również kwestia cen energii. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY