Dziś wyniki losowania w Zurychu. Reprezentacja Polski pozna rywali w barażach do MŚ2022

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
PIŁKA NOŻNA ELIM MŚ TRENING REPREZENTACJI POLSKI

PIŁKA NOŻNA ELIM MŚ TRENING REPREZENTACJI POLSKI Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Leszek Szymański

Polacy mogą trafić w półfinale na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosję, Szkocję lub Walię. Poziom tych drużyn wydaje się mocno zróżnicowany, co oznacza, że los dla niektórych może być bardzo łaskawy.
  • Polscy piłkarze poznają podczas piątkowego losowania w Zurychu przeciwników w zaplanowanych na marzec dwustopniowych barażach o awans do mistrzostw świata 2022. 
  • Nasi reprezentanci, którzy po raz pierwszy przystąpią do takiej rywalizacji o wielki turniej, nie są rozstawieni.
  • Reprezentacja Paulo Sousy była bliska rozstawienia, lecz, grając bez oszczędzanych Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, przegrała u siebie na koniec eliminacji z Węgrami 1:2.
  • Zobacz także: Światowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet w PE pod znakiem ideologicznej Konwencji stambulskiej

Dziś polscy piłkarze sprawdzą wyniki losowania w Zurychu. Reprezentanci Polski poznają przeciwników w zaplanowanych na marzec dwustopniowych barażach o awans do mistrzostw świata 2022. Nasi reprezentanci, którzy po raz pierwszy przystąpią do takiej rywalizacji o wielki turniej, nie są rozstawieni.

Kto zagra w barażach?

O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn – 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach: Austria i Czechy.

Reprezentacja Paulo Sousy była bliska rozstawienia. Jednak grając bez oszczędzanych Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, przegrała u siebie na koniec eliminacji z Węgrami 1:2.

Ta porażka oraz niekorzystne wyniki w innych grupach sprawiły, że kadry Sousy nie rozstawiono. Na dodatek mecz pierwszej rundy barażowej (czyli półfinał) zagra na wyjeździe.

Polacy mogą trafić w półfinale na Włochy, Portugalię, Szwecję, Rosję, Szkocję lub Walię. Poziom tych drużyn wydaje się mocno zróżnicowany, co oznacza, że los dla niektórych może być bardzo łaskawy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dziś wyniki losowania w Zurychu

Ceremonia w Zurychu rozpocznie się o godz. 17. Z uwagi na pandemię ma być przeprowadzona w trybie zdalnym.

Reprezentacji Polski pozna nie tylko rywala w półfinale, ale również ewentualnego przeciwnika w decydującej rundzie.

Aby ustalić, który zwycięzca półfinału zagra u siebie w finale, dla każdej ścieżki odbędzie się, również tego dnia, dodatkowe losowanie.

Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca, a mundial w Katarze – od 21 listopada do 18 grudnia 2022 r.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY