Podzespoły do samolotów F-16 będą produkowane w PZL Mielec w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samolot F-16

Samolot F-16 / Fot. Youtube

Mieleckie zakłady PZL należące do firmy Lockheed Martin, będą produkować podzespoły do samolotów F16. Decyzja ta utrzyma 200 pracowników i stworzy nowych 60 miejsc pracy.
  • PZL Mielec będzie producentem podzespołów do maszyn F-16, poinformował dyrektor firmy „Lockheed Martin” pan Robert Orzyłowski.
  • Dyrektor zaznaczył, że firma zatrudnia w Polsce bezpośrednio około 1,6 tys. osób. Zapewnia pracę dla ponad 5 tys. innych osób w ramach polskiego łańcucha dostaw.
  • Mieleckie zakłady zapewnią stabilizację za wielu pracowników, zatrudnią też nowych w ramach rozszerzonej produkcji.
  • Zobacz także: Kolejna próba wdarcia się na terytorium Polski. “Atak nadzorowany przez białoruskie służby”

Mielecki PZL i części do F-16

Dzięki temu, że Polska zakupiła F-35, teraz zakłady w Mielcu będą produkować podzespoły do F-16, poinformowała dyrekcja.

Podczas naszego ponad 20-letniego strategicznego partnerstwa z Polską zapewniliśmy transfer technologii, możliwości badawczo-rozwojowe, długoterminowe i zrównoważone miejsca pracy związane z zaawansowanymi technologiami, ale także wzrost ekonomiczny i możliwości eksportowe

– informował Orzyłowski.

Komponenty, jakie będą produkowane w Mielcu od 2022 roku, to między innymi tylna i środkowa część kadłuba, panel boczny kokpitu. Dostarczać będziemy do linii montażowej Lockheed Martin w Greenville w Południowej Karolinie.

Dzięki już potwierdzonym zamówieniom na F-16 Block 70/72 z Bahrajnu, Bułgarii, Słowacji i dwóch innych międzynarodowych klientów globalne zainteresowanie na nowo wyprodukowane myśliwce i zmodernizowane F-16V pozostaje duże

– zapewnił koncern Lockheed Martin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W Mielcu obecnie produkuje się śmigłowce S-70i Black Hawki oraz samoloty transportowe M28. Zakłady w Mielcu należące do koncerny Lockheed Martin, będą teraz stanowiły źródło podzespołów do maszyn latających dla wielu państw. Dowodzą tego zamówienia na F-16 Block 70/72 ze Słowacji, Bahrajnu oraz Bułgarii.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY