Johnson i Macron o kryzysie migracyjnym: “Trzeba powstrzymać gangi odpowiedzialne za narażanie życia ludzi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Johnson-Macron

Johnson-Macron / flickr.com

Politycy wyrazili wspólne stanowisko, że należy "powstrzymać gangi odpowiedzialne za narażanie życia ludzi".
  • Obaj politycy rozmawiali w związku z katastrofą, do której doszło w środę po południu w pobliżu Calais na północy Francji. 
  • Wskutek przewrócenia się przepełnionej łodzi zginęło 27 osób próbujących nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii.
  • Brytyjski rząd od dawna zwraca uwagę, że za rekordowe liczby nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się przez kanał La Manche odpowiadają zorganizowane grupy przestępcze.
  • Zobacz także: Putin oskarża Polskę. Prezydent Rosji rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej

Premier Johnson i prezydent Macron rozmawiali o kryzysie migracyjnym na zachodzie Europy. Obaj politycy rozmawiali w związku z katastrofą, do której doszło w środę po południu w pobliżu Calais na północy Francji. Wskutek przewrócenia się przepełnionej łodzi zginęło 27 osób próbujących nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Johnson i Macron o kryzysie migracyjnym

„Zgodzili się co do pilnej potrzeby zwiększenia wspólnych wysiłków, aby zapobiec tym śmiertelnym przeprawom i zrobić wszystko, co możliwe, aby powstrzymać gangi odpowiedzialne za narażanie życia ludzi . Podkreślili znaczenie ścisłej współpracy z sąsiadami w Belgii i Holandii oraz z partnerami na całym kontynencie, jeśli mamy skutecznie rozwiązać ten problem, zanim ludzie dotrą do wybrzeży Francji” – napisano w komunikacie brytyjskiego rządu.

„Obaj przywódcy jasno wyrazili, że dzisiejsza tragiczna śmierć ludzi jest dobitnym przypomnieniem, że należy zachować wszystkie opcje, aby powstrzymać te śmiertelnie niebezpieczne przeprawy i rozbić model biznesowy stojących za nimi gangów przestępczych ” – dodano.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Brytyjski rząd od dawna zwraca uwagę, że za rekordowe liczby nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się przez kanał La Manche odpowiadają zorganizowane grupy przestępcze. Wysyłają one ich w niebezpieczną przeprawę pontonami lub małymi łodziami.

Wiele razy też zarzucał Francji, że ta nie robi wystarczająco dużo, by powstrzymać imigrantów przed przeprawami. Od początku tego roku do Wielkiej Brytanii przedostało się w ten sposób już ponad 26 tys. osób – trzy razy więcej niż w całym 2020 r.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY