Niemcy zaostrzają przepisy covidowe. Chodzi o szczepienia

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pracownik budowlany

Pracownik budowlany / fot. pixabay.com

"Pracodawca nie musi w tym przypadku wypłacać wynagrodzenia" – wyjaśnia ekspert prawa pracy Gunnar Roloff.
  • Od dziś w Niemczech zmieniają się przepisy dotyczące osób niezaszczepionych. 
  • Do miejsca pracy dostęp będą miały tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub dysponujące negatywnym testem na COVID-19.
  • Osoby, które nie przyjęły szczepionki a nie będą mogły pracować zdalnie obowiązane będą do przedstawienia swojemu pracodawcy aktualnego szybkiego testu antygenowego lub testu PCR nie starszego niż 48 godzin.
  • Zobacz także: Niemcy zawieszają certyfikację Nord Stream 2. “RFN daje Rosjanom czas na zmiany”

Niemcy zaostrzają przepisy covidowe i zmieniają regulacje dotyczące osób niezaszczepionych. Do miejsca pracy dostęp będą miały tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub dysponujące negatywnym testem na COVID-19.

Niemcy zaostrzają przepisy covidowe

Niemcy zaostrzają przepisy covidowe wobec rosnącej liczby zakażeń. Tylko we wtorek odnotowano w całym niemieckim społeczeństwie 45 326 przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 309 osób. Około 68 proc. spośród 83-milionowej populacji Niemiec zostało w pełni zaszczepione.

Od środy 24 listopada w Niemczech będą obowiązywały nowe przepisy w miejscach pracy, gdzie dostęp będą miały wyłącznie osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub osoby posiadające aktualny test na koronawirusa po okazaniu wymaganych dokumentów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dostęp do miejsc pracy

Osoby, które nie przyjęły szczepionki a nie będą mogły pracować zdalnie obowiązane będą do przedstawienia swojemu pracodawcy aktualnego szybkiego testu antygenowego lub testu PCR nie starszego niż 48 godzin.

“Możliwe jest również przeprowadzenie samemu testu antygenowego na miejscu, ale pod nadzorem” – opisuje Deutsche Welle.

Z nowych przepisów wynika, że osoby niezaszczepione, które nie przyniosą ważnego testu i nie będą chciały poddać się testowi na miejscu, nie mają prawa wstępu na teren firmy.

“Pracodawca nie musi w tym przypadku wypłacać wynagrodzenia” – wyjaśnia ekspert prawa pracy Gunnar Roloff.

Z kolei prezes stowarzyszenia pracodawców przemysłu metalowego Stefan Wolf w rozmowie z „Bild Live” wskazał, że „jeśli pracownik sprzeciwia się okazaniu certyfikatu covidowego i czyni to przez dłuższy czasu, nie oferuje już swoich usług w ramach zawartej umowy. Pracodawca może zatem rozwiązać umowę bez wypowiedzenia”.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY