Negocjacje związane z Brexitem. “Te problemy można rozwiązać”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
BELGIUM EU GENERAL AFFAIRS COUNCIL Negocjacje związane z Brexitem

BELGIUM EU GENERAL AFFAIRS COUNCIL / PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

"Myślę, że gdyby istniała wyraźna wola polityczna ze strony Wielkiej Brytanii, te problemy można by rozwiązać" – powiedział Sefcovic.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maros Sefcovic oświadczył, że negocjacje związane z Brexitem na temat zasad handlu w Irlandii Północnej będą „prawdopodobnie” kontynuowane w przyszłym roku.

Negocjacje związane z Brexitem

“Myślę, że gdyby istniała wyraźna wola polityczna ze strony Wielkiej Brytanii, te problemy można by rozwiązać” – powiedział Sefcovic w wywiadzie dla portalu „Politico”.

“Ale patrząc na to, jak daleko posunęliśmy się w ciągu ostatnich czterech tygodni, poziom szczegółowości, który nasi partnerzy z Wielkiej Brytanii chcą omówić, wiem, że prawdopodobnie nie będziemy w stanie rozwiązać wszystkiego przed końcem roku” – dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE zaczął się ponad pięć lat temu. Wtedy w referendum za wystąpieniem z Unii Europejskiej opowiedziało się 52 proc. Brytyjczyków. Od tego czasu dwukrotnie zmienił się premier Zjednoczonego Królestwa i dwukrotnie przekładano termin wyjścia kraju z Unii. Formalnie Wielka Brytania opuściła Wspólnotę 31 stycznia 2020 roku. Do końca okresu przejściowego, czyli do 31 grudnia ubiegłego roku, była związana jeszcze unijnym przepisami.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY