Kobiece EURO 2025 w Warszawie?Trzaskowski złożył wniosek do PZPN

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa chce zorganizować EURO 2025

Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej / Fot. Twitter/@laczynaskobieca

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w imieniu Miasta Stołecznego Warszawy wyraził wolę organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w 2025 roku. O inicjatywie poinformował na Twitterze. Prezydent Warszawy złożył w tej sprawie dokument do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy.
  • Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w poniedziałek, że wysłał do Polskiego Związku Piłki Nożnej dokument wyrażający chęć organizacji EURO 2025.
  • Wcześniej podobny akces zgłosiło miasto Białystok, który również chce zostać gospodarzem kobiecego turnieju w piłce nożnej.
  • Włodarze obu miast deklarują przeprowadzenie odpowiednich renowacji usprawniających komunikację miejską – Białystok chce powiększyć także lokalne lotnisko.
  • Europejska Federacja Piłki Nożnej (UEFA) podejmie decyzję o przyznaniu kobiecego EURO 2025, 7 grudnia przyszłego roku.
  • Zobacz także: Miriam Shaded o kryzysie migra­­cyjnym: Potrzebujemy bardzo wysokiego muru na granicy [NASZ WYWIAD]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze o wniosku, jaki wystosował do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy. Wyrażono w nim chęć organizacji przez stolicę Polski turnieju piłkarskiego Mistrzostw Europy Kobiet w 2025 roku.

Bycie miastem-gospodarzem piłkarskich Mistrzostw Europy? Warszawa ma już w tym doświadczenie. Mam nadzieję, że w 2025 r. będziemy mogli z tych doświadczeń skorzystać podczas kobiecego EURO 2025! Dziś oficjalnie zwróciłem się w tej sprawie do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy

– poinformował w poniedziałek Rafał Trzaskowski.

W treści wniosku skierowanego do władz Polskiego Związku Piłki Nożnej, miasto stołeczne zobowiązało się, że dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić w sposób godny Mistrzostwa Europy w kobiecej piłce nożnej. Zaznaczono, że w przeszłości stolica poradziła sobie z organizacją m.in. meczów w ramach Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

W imieniu Władz Miasta Warszawy (potencjalnego Miasta Gospodarza/Stadionu), w pełni deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025

– czytamy w dokumencie.

Turniej kobiecej piłki nożnej ważnym punktem dla Warszawy

Rafał Trzaskowski podkreślił w dokumencie, że organizacja tak dużego kobiecego turnieju w piłce nożnej, będzie istotnym wydarzeniem nie tylko dla stolicy, ale również w skali lokalnej i regionalnej dla województwa mazowieckiego.

Z pełną odpowiedzialnością klasyfikuje przedmiotowy projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Warszawy zarówno w wymiarze lokalnym jak i regionalnym

– zadeklarował we wniosku prezydent Warszawy.

Prezydent stolicy zobowiązał się w imieniu miasta, do opracowania i przygotowania we współpracy z operatorem Stadionu Narodowego, dedykowanym lotniskiem, hotelami i boiskami treningowymi niezbędne dokumenty aplikacyjne które zostaną złożone do odpowiednich organizacji.

Mowa o listach zaangażowania, formularzach rezerwacyjnych, planach, mapach, kosztorysach oraz innych koniecznych informacjach, wymaganych w związku z działaniami projektowymi, które mogą być realizowane na terytorium Miasta Warszawy. Obejmują one w szczególności: aktywności promocyjne, kwestie transportu i mobilności, sprawy zakwaterowania, zagadnienia formalno-prawne (zezwolenia, licencje) oraz inne aspekty organizacyjne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PZPN szykuje się do walki o EURO 2025

Kilka dni temu podobny akces ogłosili włodarze miasta Białystok, które również chciałoby zostać gospodarzem EURO 2025.

Polski Związek Piłki Nożnej prowadził analizę wymogów określonych przez UEFA wobec potencjalnych stadionów turnieju, a następnie dokonał wyboru miast-gospodarzy dysponujących odpowiednimi obiektami aren sportowych. Na tej liście znalazł się Białystok. W związku z tym złożyliśmy aplikację konkursową, czyli deklarację, że jesteśmy gotowi zostać miastem, które ugości kobiece reprezentacje piłkarskie podczas turnieju finałowego Euro 2025. To byłby dla naszego miasta ogromny prestiż 

– powiedział prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Oprócz Warszawy i Białegostoku taką aplikację złoży jeszcze siedem innych miast. O tym, czy Polska zorganizuje kobiece mistrzostwa Europy, dowiemy się 7 grudnia 2022 roku.

zyciestolicy.com.pl, sport.tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY