Premier Morawiecki spotka się z prezydentem Francji Macronem

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / PAP/Paweł Supernak

Tematem rozmowy będą wyzwania geopolityczne dla Europy, w szczególności w kontekście ataków hybrydowych przeprowadzanych przez Białoruś
  • W środę premier Mateusz Morawiecki spotka się w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
  • Tematem rozmowy będą wyzwania geopolityczne dla Europy, w szczególności w kontekście ataków hybrydowych przeprowadzanych przez Białoruś oraz działań destabilizujących rynek gazowy i energetyczny w Europie.
  • Müller przekazał ponadto, że również w środę Morawiecki spotka się z premierem Słowenii Janezem Janszą.
  • Zobacz także: Biden zamierza ubiegać się o reelekcję? “Taki jest jego zamiar”

W środę premier Mateusz Morawiecki spotka się w Paryżu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem; tego dnia szef rządu będzie również rozmawiał z premierem Słowenii Janezem Janszą; tematem rozmów będzie m.in. sytuacja geopolityczna – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Jutro w Paryżu spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem” – przekazał we wtorek rzecznik rządu na Twitterze.

Jak poinformował, tematem rozmowy będą wyzwania geopolityczne dla Europy, w szczególności w kontekście ataków hybrydowych przeprowadzanych przez Białoruś oraz działań destabilizujących rynek gazowy i energetyczny w Europie.

Müller przekazał ponadto, że również w środę Morawiecki spotka się z premierem Słowenii Janezem Janszą.

„Słowenia sprawuje obecnie prezydencję w UE. Trudna sytuacja geopolityczna, ataki cybernetyczne, zagrożenia na rynku energetycznym, sztuczne ruchy migracyjne to obszary wymagające wspólnych działań i koordynacji” – napisał rzecznik rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY