Premier Holandii o uczestnikach protestów w Rotterdamie: “Idioci”

Dodano   3
  Loading
Protest w Rotterdamie

Protest w Rotterdamie / fot. PAP/EPA/Kilian Lindenburg Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Nigdy nie zaakceptuję tego, że idioci stosują przemoc, w stosunku do ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo - powiedział premier Holandii, Mark Rutte, odnosząc się do uczestników zeszłotygodniowego protestu w Rotterdamie przeciwko zaostrzeniu obostrzeń sanitarnych.
  • Mark Rutte skomentował protesty przeciw obostrzeniom sanitarnym, które odbyły się w Holandii. Ich uczestników nazwał “idiotami”.
  • Stwierdził ponadto, że na protestach widoczna była “czysta przemoc”.
  • Holenderski minister sprawiedliwości natomiast odpowiedzialnością za zamieszki obarczył piłkarskich chuliganów.
  • Zobacz także: Protesty w Rotterdamie. Policja otworzyła ogień, siedem osób rannych.

Stanowisko premiera Holandii

Zdaniem premiera Holandii, podczas wydarzenia eskalowała się “czysta przemoc”, a same protesty nie miały nic wspólnego z demonstrowaniem swoich poglądów. Co więcej, stwierdził, że uczestnicy to “idioci”, którzy stosowali przemoc wobec ludzi ich chroniących.

Nigdy nie zaakceptuję tego, że idioci stosują przemoc, w stosunku do ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo.

Powiedział Rutte.

Dodał ponadto, że wymiar sprawiedliwości i policja zrobią wszystko, by sprawcy zostali odnalezieni.

Sytuację skomentował także holenderski minister sprawiedliwości, Ferd Grapperhaus. Stwierdził, że odpowiedzialnymi za zamieszki są piłkarscy chuligani. Poinformował również, że protesty nie będą mieć wpływu na działania rządu. “Z pewnością rząd nie zmieni swojej strategii walki z pandemią pod wpływem ulicy” – oświadczył.

Protesty w Rotterdamie

W piątek 19 listopada w Rotterdamie (Holandia) miał miejsce protest przeciwko obostrzeniom sanitarnym. Jego uczestnicy wdali się w bójki z funkcjonariuszami policji, a także podpalili kilka radiowozów. Policja zmuszona była użyć broni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Arx
Gość
Arx
23 listopada 2021 10:24

“Co najmniej dwie osoby zostały zastrzelone przez policję w #Rotterdam, według publicznego nadawcy NOS.” – dobrze widzę, że glina zabiła co najmniej 2 osoby a wy to na samym dole w paseczku tylko piszecie nie wspominając o tym wiecej????

Andrzej
Gość
Andrzej
23 listopada 2021 11:56

Rutę to kłamcą policbandyci zawsze zaczynają pierwsi i prowokują widziałem w Den Haag jak pakowali się samochodami w ludzi lub pakowali ludzi niebioracych udziału w manifestacjach nawet co było pokazywane w tv 70 cioletnie malxenstwo

Andrzej
Gość
Andrzej
23 listopada 2021 11:58

Jest na YouTube filmik i słychać strzały a następnie pada gość na chodnik

POLECAMY