Morawiecki o walce z kryzysem migracyjnym: “Ofensywa dyplomatyczna zaczyna przynosić efekty”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
WĘGRY BUDAPESZT WIZYTA PREMIERA MORAWIECKIEGO

WĘGRY BUDAPESZT WIZYTA PREMIERA MORAWIECKIEGO Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Leszek Szymański

– Ofensywa dyplomatyczna zaczyna przynosić efekty – powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.
  • We wtorek w Budapeszcie odbyło się spotkanie premierów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem rozmów była sytuacja na granicy na polsko-białoruskiej.
  • Na wspólnej konferencji premierów V4 szef polskiego rządu ocenił, że „poziom solidarności, pozytywnej odpowiedzi na nasze obawy i refleksje”, z którymi się tu spotkał, jest „budujący i bezprecedensowy”.
  • Wskazał, że wojna hybrydowa to kryzys polityczny, w którym ludzie są używani przez przemytników, mafie, we współpracy z reżimem Alaksandra Łukaszenki, po to, by stanowić element nacisku na UE.
  • Zobacz także: Czarnek o migrantach koczujących na granicy z Białorusią: “To nie są uchodźcy”

We wtorek w Budapeszcie odbyło się spotkanie premierów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. O walce z kryzysem migracyjnym podczas spotkania mówił Mateusz Morawiecki. Głównym tematem rozmów była sytuacja na granicy na polsko-białoruskiej.

Morawiecki o walce z kryzysem migracyjnym

“Ofensywa dyplomatyczna zaczyna przynosić efekty” – powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Na wspólnej konferencji premierów V4 szef polskiego rządu ocenił, że „poziom solidarności, pozytywnej odpowiedzi na nasze obawy i refleksje”, z którymi się tu spotkał, jest „budujący i bezprecedensowy”.

“Skoordynowana ofensywa dyplomatyczna po naszej stronie przynosi już też pozytywne efekty” – oświadczył.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rozmowy z liderami Bliskiego Wschodu dają efekty

Podkreślił, że rozmowy z premierem Iraku, z premierem autonomicznego regionu w Kurdystanie i z odpowiednikami w Turcji i na Bliskim Wschodzie, a także rzetelna i rzeczowa współpraca z państwami takimi jak Uzbekistan powodują, że dzisiaj dopływ nowych migrantów do Białorusi jest dużo mniejszy niż w szczycie natężenia dopływu migrantów – czyli ok. miesiąca czy dwóch-trzech tygodni temu.

“I to jest ważne, to jest pierwszy krok, by rozładować ten kryzys, który Białoruś wywołała” – zaznaczył.

Wskazał, że to kryzys polityczny, w którym ludzie są używani przez przemytników, mafie, we współpracy z reżimem Alaksandra Łukaszenki, po to, by stanowić element nacisku na UE i stanowić element dezintegracji Unii i element chaosu, który – zdaniem Łukaszenki – najlepiej będzie służyć jego celom.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY