Najnowszy sondaż. Zmiany w elektoracie Hołowni. Co z Konfederacją?

Dodano   3
  Loading
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Największą zmianę poparcia odnotowała partia Hołowni. Takie wyniki wskazuje najnowszy sondaż United Surveys wykonany na zlecenie Wirtualnej Polski.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje spadek poparcia. Takie wyniki wskazuje najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. W badaniu tym najwięcej zwolenników traci Polska 2050 Szymona Hołowni.

Na pierwszym miejscu w badaniu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, na którą głosować chce 30,6 proc. respondentów. W porównaniu do sondażu z 5 listopada Prawo i Sprawiedliwość notuje spadek (poprzednio było to 32,6 proc.).

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 21,7 proc. badanych (przed dwoma tygodniami było to 21,6 proc.).

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, która notuje 13,3 proc. poparcia (Polska 2050 odnotowała poparcie 16,5 proc. w poprzednim badaniu).

Najnowszy sondaż wskazuje, że kolejnych pozycjach uplasowała się Lewica z poparciem 7,7 proc. (wzrost z 7,2 proc. w porównaniu do 5 listopada), dalej Konfederacja – 5,8 proc. (wcześniej 5,9 proc.) i PSL – Koalicja Polska. Na Ludowców chce głosować 5,1 proc. badanych (wzrost z 4,6 proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Portal podaje, że największa zmiana w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni dotyczy osób niezdecydowanych. W tym badaniu odpowiedź „nie mam zdania” wybrało 15,8 proc. pytanych, podczas gdy w sondażu z 5 listopada było ich 11,7 proc.

Chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych deklaruje ponad 50 proc. wyborców (42,9 proc. „zdecydowanie tak” i 9 proc. „raczej tak”).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 18-19 listopada 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Adam
Gość
Adam
22 listopada 2021 09:30

Co firma, to inny wynik… Zależy kto zleci. Sondaże to nic innego jak rycie beretów baranom. A barany się na te gierki nabierają. Celem sondaży jest propaganda, od której Göbbels mógłby się uczyć. Jak to mawiają kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. A co to sondaż? To po prostu dobieranie próby takiej, żeby wyszedł oczekiwany wynik. Inaczej zagłosują ludzie pod kościołem, inaczej ci na marszu równości. Teraz tylko trzeba dobrać odpowiednie proporcje, wmówić kretynom, że taka jest struktura i proszę!. Wyniki wyborów pokażą co innego, ale zamiast do ilości uprawnionych (tak powinno przedstawiać się poparcie) przedstawi się wynik w odniesieniu do frekwencji (manipulacja, którą się wprowadza, a którą inteligentna osoba zakwestionuje, a głupiec przyjmie). I tak mówiąc prawdę, niedopowiadając jednej rzeczy, która jest oczywista, tworzy się kłamstwo.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
22 listopada 2021 14:01

Na obecną chwilę , jedynie Konfederacja staje po stronie Polski i Polaków , a jej pozycja rośnie. Uważam , że w następnych wyborach odegra ważną rolę , bez względu na sondaże , które robione są na zamówienie . Ostatnie dwa lata w czasie tzw. pandemii pokazały kto jest za wolną i suwerenną Polską , oraz za wolnością i suwerennością Polaków …

mmd
Gość
mmd
22 listopada 2021 17:43

PAN JAN HERNIK CWIERKA DALEJ Z KLUCZA… OBEJRZYJCIE WYWIAD Z PANEM GRZEGORZEM BRAUN.

POLECAMY