Łukaszenka o migrantach. Chce, aby Niemcy “odebrali tych ludzi”

Dodano   4
  Loading
Aleksander Łukaszenka

Aleksander Łukaszenka / Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ASTAFYEV. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Chcą przyjechać do Niemiec (...), a my postaramy się pomóc im w każdy możliwy sposób - powiedział Aleksander Łukaszenka. Utrzymuje ponadto, że Angela Merkel przystała na jego propozycję korytarza humanitarnego. Informacje te dementuje natomiast federalny minister spraw wewnętrznych Niemiec.

Problem z ilością migrantów

Sprowadzeni przez Aleksandra Łukaszenkę migranci zaczynają stanowić potężną grupę. Wiadomo ponadto, że zwrócił się on do Angeli Merkel z propozycją utworzenia korytarza humanitarnego do Niemiec, którym przeszłoby ok. 2 tys. uchodźców. W ubiegłym tygodniu, była kanclerz Niemiec dwukrotnie rozmawiała przez telefon z Łukaszenką, celem wyjaśnienia kryzysu migracyjnego, jak również znalezienia ewentualnego rozwiązania tej sytuacji. Zdaniem przywódcy Białorusi, Merkel miała przystać na tę propozycję. Jednakowoż niemiecki federalny minister spraw wewnętrznych odcina się o tej tezy. “Informacje o takim porozumieniu z Białorusią są nieprawdziwe” – powiedział.

Agencja dpa wyjawiła natomiast słowa Łukaszenki, jakie padły podczas spotkania z gubernatorem Grodna. “Czekam na odpowiedź UE na pytanie o 2000 uchodźców” – powiedział. Ponadto zwrócił się do Unii Europejskiej, a zwłaszcza Niemiec, by ci “odebrali od nas tych ludzi”. Stwierdził także, że oni “chcą przyjechać do Niemiec”.

A my postaramy się pomóc im w każdy możliwy sposób.

Podkreślił Aleksander Łukaszenka.

Sytuacja na granicy

Straż Graniczna podała na swoim Twitterze, że doszło do kolejnych prób siłowego przedostania się do Polski przez uchodźców na granicy z Białorusią. Co więcej, poinformowali, że całość nadzorowali białoruscy funkcjonariusze. “Ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski” – napisali. Na zamieszczonym materiale wideo widać ponadto, że polscy żołnierze oślepiani są przez Białorusinów m.in. laserami.

Atak był nadzorowany przez Białorusinów. Białoruskie służby m. in. oślepiały naszych żołnierzy i funkcjonariuszy laserami.

Podało z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Erwin
Gość
Erwin
22 listopada 2021 20:38

Spadaj bucu ! Teraz masz problem ktory sam sobie narobileś. Nikt tego kolorowego kontyngentu NIE WEŹMIE, Zobaczysz jak ci zaczna kraj przemeblowywac. Putin też ich bral nie bedzie.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 listopada 2021 23:13
Reply to  Erwin

Ale będzie sposób, by oni się znaleźli w Niemczech. Kiedyś Witold przyprowadził Tatarów pod Grunwald. Dziś, mam nadzieję, Prezydent Łukaszenka, przyprowadzi tych migrantów do Berlina:)

54sarian
Gość
54sarian
22 listopada 2021 21:06

Migracja jest podstawową częścią życia człowieka na ziemi, nie jest więc zjawiskiem obcym. Również w Europie nie powodowała nigdy żadnych problemów. Problem ostatnich lat, to problem skali. W historii społeczeństw zdarza się to co kilkaset lat i jest nazywane najazdem. Próbowano się przed tym bronić militarnie, politycznie, dobro sąsiedzko ale zawsze był to dramat lokalnej społeczności, zmiana tradycji, religii i prawa itp.

54sarian
Gość
54sarian
23 listopada 2021 06:18

Baćko nie pozwala żydostwu dorobku Białorusi rozkraść jak Polska czy Ukraina, stąd taka nagonka.

POLECAMY