Poseł Konfederacji popiera imigrację do Polski. „Niech tu pracują i płacą podatki” [+WIDEO]

Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Dziambor w Sejmie

Artur Dziambor w Sejmie / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Artur Dziambor z Konfederacji publicznie popiera imigrację zarobkową do Polski. Polityk opowiada się za swobodnym napływem do naszego kraju tych osób, które chcą nad Wisłą otwierać firmy, pracować i płacić podatki. Jest to kolejny z liderów tego ugrupowania, który otwarcie popiera liberalną politykę imigracyjną.

„Ja jako wolnościowiec jestem cały za tym, żeby można było przemieszczać się między państwami, otwierać tutaj w Polsce firmy, pracować, płacić podatki i tak dalej. Natomiast jestem ogromnym przeciwnikiem wszelkich prób nielegalnego przekraczania granicy, żerowania na społeczeństwie, do którego się nielegalnie dostało” – powiedział Dziambor w debacie z posłanką Lewicy Joanną Senyszyn.

Zobacz także: Kantor i fast foody w „miasteczku” migrantów. Kebab drożeje w błyskawicznym tempie

Dziambor, który jest posłem Konfederacji oraz członkiem Rady Liderów ugrupowania, już wcześniej nie ukrywał, że nie ma nic przeciwko imigracji do Polski – pod warunkiem, że jest ona zarobkowa. Takiej odpowiedzi udzielił liberalny polityk w ankiecie prezydenckiej utworzonej przez jednego z internautów, gdy Dziambor ubiegał się o status kandydata Konfederacji w wyborach na najwyższy urząd w państwie.

Swoje proimigracyjne poglądy Artur Dziambor wyraził, odnosząc się do pkt. 9:

Nie jest to jedyny przypadek, gdy czołowy przedstawiciel Konfederacji otwarcie opowiada się za rozwiązaniami w polityce imigracyjnej, które prowadzą do podmiany populacji w Polsce. W debacie przedwyborczej 30 września 2019 roku wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen powiedział, iż Ukraińcom „należy dalej pozwolić mieszkać w Polsce”, zaś Konfederacja jest przeciwna imigracji jedynie z krajów odległych kulturowo, do których Ukraina jakoby się nie zalicza. „Na razie Ukraińcy w Polsce nie stwarzają żadnych problemów” – dodał Mentzen. „Obowiązuje nas program Konfederacji, a nie Ruchu Narodowego” – powiedział polityk na uwagę dziennikarza, iż Ruch Narodowy w swoim programie opowiada się przeciwko masowej imigracji do Polski.

Politykę otwartych drzwi dla imigrantów zarobkowych publicznie poparł również Janusz Korwin-Mikke. Według Korwina należy się przy tym wzorować na takich państwach jak USA, których potęgę ekonomiczną tworzyły społeczności imigrantów z całego świata, przy czym polityk Konfederacji uważa, iż podobny wariant może mieć zastosowanie w Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY