Ordo Iuris pozywa Hansa G. za naruszenie dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Instytut Ordo Iuris złożył pozew przeciwko Hansowi G. – niemieckiemu przedsiębiorcy, który został skazany za znieważanie pracujących w jego firmie Polaków, ze względu na ich polską narodowość. Pozew dotyczy naruszenia dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej. ​Instytut domaga się m.in. publikacji przez Hansa G. stosownego oświadczenia, wpłaty zadośćuczynienia na rzecz Skarbu Państwa oraz złożenia wiązanki pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Interwencja odbywa się w ramach uruchomionego wiosną 2021 r. przez Ordo Iuris programu ochrony dobrego imienia Polski.

Instytut wdrożył program w odpowiedzi na powtarzające się kłamstwa historyczne i oskarżenia wobec Polski formułowane przez lewicowych aktywistów, polityków oraz zagraniczne media zarzucających naszemu krajowi naruszanie międzynarodowych zobowiązań, a także znieważanie Narodu Polskiego przez obcokrajowców. Pozew skierowany do Hansa G. rozpoczyna serię pozwów realizujących program ochrony dobrego imienia Polski.

Lisicki o przeciwnikach Marszu Niepodległości. “Oszalałość i zgłupienie”

Hans G. został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym za znieważaniem pracowników swojej firmy za to, że są Polakami. Z uwagi na fakt, że naruszył on nie tylko imię polskich pracowników, ale także Narodu Polskiego, twierdząc m.in., że „małpa to Polak, najwyższe stadium rozwoju to jest Niemiec”. Instytut Ordo Iuris skierował pozew, w którym zażądał, aby zobowiązać pozwanego m. in. do usunięcia skutków naruszenia dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego poprzez publikacje oświadczenia, zasądzenie zadośćuczynienia na rzecz Skarbu Państwa i złożenia wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w Gdańsku.

„Naród Polski w swojej historii doświadczył, a także doświadcza obecnie wielu ataków na swoje dobre imię. Zarzuca nam się wiele haniebnych czynów, których nie popełniliśmy, znieważa nas się na przeróżne sposoby, dlatego my jako Polacy musi podjąć walkę, aby zaprzestano naruszania naszego dobrego imienia” – komentuje Kamil Smulski z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY