Kryzys migracyjny. Białoruskie służby w miejscu ataku na granicę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
KUŹNICA SYTUACJA NA GRANICY Z BIAŁORUSIĄ

KUŹNICA SYTUACJA NA GRANICY Z BIAŁORUSIĄ / Fot. PAP/Ministerstwo Obrony Narodowej. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Białorusini pojawili się w miejscu, gdzie kilkanaście godzin wcześniej migranci atakowali polskich żołnierzy.
  • W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP pojawili się białoruscy funkcjonariusze.
  • Informację we wtorek późnym wieczorem podał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
  • Sytuacja na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi zaostrzyła się we wtorek rano, gdy – jak informowała Straż Graniczna – w stronę polskich służb rzucane były między innymi kamienie, kłody drewna. 
  • Zobacz także: Koniec z silnikami spalinowymi! Polska podpisała zobowiązanie. Słusznie?

Kryzys migracyjny przybiera na sile. W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP pojawili się białoruscy funkcjonariusze. O zdarzeniu poinformował we wtorek późnym wieczorem rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP i skąd rzucano w Polaków między innymi kamieniami, pojawili się białoruscy funkcjonariusze, którzy zachowywali się jakby zabezpieczali dowody w śledztwie” – napisał we wtorek na Twitterze Stanisław Żaryn.

Do wpisu załączył krótki film, na którym widać grupę ubranych na czarno mężczyzn, którzy mając założone jednorazowe rękawiczki podnoszą z ziemi różne przedmioty. Widoczni są także funkcjonariusze w mundurach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kryzys migracyjny przybiera na sile

„Wygląda to jak przygotowanie do akcji propagandowej przeciwko Polsce. Bardzo prawdopodobne, że Białoruś zacznie oskarżać władze PL o rzekome zbrodnie, popełnione w dniu dzisiejszym. Kolejne prowokacje niemal pewne…” – napisał w kolejnym wpisie.

Sytuacja na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi zaostrzyła się we wtorek rano. Jak informowała Straż Graniczna – w stronę polskich służb rzucane były między innymi kamienie, kłody drewna. Policja używała armatek wodnych wobec agresywnych osób znajdujących na przejściu po stronie białoruskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej dodało, że „migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy”.

(async () => { const t = document.querySelector(`#tzw-26`); const r = await fetch(‘https://twojazbiorka.pl/widget/26/trzaskowski-chce-zdelegalizowac-marsz-niepodleglosci-wesprzyj-zbiorke-na-pomoc-prawna-1’); t.replaceWith(new DOMParser().parseFromString(await r.text(), ‘text/html’).body.firstChild); })();

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY