Białorusini atakowali polskich funkcjonariuszy. Nowe informacje z granicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Granica polsko-białoruska.

Granica polsko-białoruska. / Fot. PAP/EPA/OKSANA MANCHUK/BELTA HANDOUT. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rzecznik Straży Granicznej wskazuje, że wśród grup migrantów atakujących polskie służby są także Białorusini.
  • Z najnowszych doniesień przedstawicieli Straży Granicznej wynika, że Białorusini ukryci wśród grupy migrantów atakowali polskich funkcjonariuszy.
  • Białorusini w cywilnym przebraniu biorą udział w niszczeniu zapory oraz atakach na polskich strażników granicznych, policję i wojsko.
  • Podczas konferencji prasowej rzecznik SG przekazała, że w poniedziałek przyjęto od 36 migrantów przyjęto wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. W zamkniętych ośrodkach Straży Granicznej przebywa 1857 osób.
  • Zobacz także: Kaczyński traci cierpliwość do wysokiej inflacji? Prezes PiS ignoruje zagrożenie w polityce klimatycznej

Z najnowszych doniesień przedstawicieli Straży Granicznej wynika, że Białorusini ukryci wśród grupy migrantów atakowali polskich funkcjonariuszy.

Białorusini atakowali polskich funkcjonariuszy

“Wśród osób atakujących polskich funkcjonariuszy oraz zaporę na granicy są również białoruscy pogranicznicy przebrani w cywilne ubrania” – poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Michalska wyjaśniła, że wśród cudzoziemców atakujących polską granicę identyfikuje się funkcjonariuszy służb białoruskich. W cywilnym przebraniu biorą udział w niszczeniu zapory oraz atakach na polskich strażników granicznych, policję i wojsko.

“Nasi funkcjonariusze pełnią tam służbę i kojarzą niektóre osoby. Widzimy, że czasami funkcjonariusze białoruskich służb są przebrani w ubrania cywilne, czasami są również w mundurach” – powiedziała.

Podczas konferencji prasowej rzecznik SG przekazała, że w poniedziałek przyjęto od 36 migrantów przyjęto wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. W zamkniętych ośrodkach Straży Granicznej przebywa 1857 osób. Wśród nich 1060 złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. Dominują obywatele Iraku – 651 osób, kolejną dużą grupą są obywatele Afganistanu – 171 osób.

“Będziemy zwiększali liczbę miejsc w ośrodkach” – powiedziała Michalska.

Na początku grudnia powstanie nowo ośrodek w Białej Podlaskiej z kilkudziesięcioma miejscami. Do tej pory był on remontowany.

Wykluczyła możliwość budowania przejściowych obozów. Podkreśliła, że szczególnie w czasie zbliżającej się zimy migranci nie mieliby zapewnionych odpowiednich warunków bytowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

(async () => { const t = document.querySelector(`#tzw-26`); const r = await fetch(‘https://twojazbiorka.pl/widget/26/trzaskowski-chce-zdelegalizowac-marsz-niepodleglosci-wesprzyj-zbiorke-na-pomoc-prawna-1’); t.replaceWith(new DOMParser().parseFromString(await r.text(), ‘text/html’).body.firstChild); })();

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY