Zamach terrorystyczny w Liverpoolu: Są nowe doniesienia i nagranie [WIDEO]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wybuch taksówki w Liverpool-u

Wybuch taksówki w Liverpool-u / Fot. Twitter

Nowe informacje o zamachu w Wielkiej Brytanii. Bohaterski czyn taksówkarza. Kierowca taksówki, który wiózł niedoszłego zamachowcę, zauważył ładunek wybuchowy, szybko zareagował, zamykając pasażera w aucie, tuż po tym taksówka eksplodowała. Taksówkarz żyje i obecnie przebywa w szpitalu. Zamachowiec, który w niedzielę podjechał taksówką, pod szpital w Liverpoolu zginął.

Ustalenia policji i nagranie Wideo

Z ustaleń policji, wynika, że pasażer zamachowiec, chciał wysadzić się w innym miejscu. Najpierw postanowił jechać pod katedrę, gdzie odbywały się miejskie obchody „Niedzieli Pamięci”. Zmienił jednak zdanie, ponieważ taksówka stanęła w korku, dlatego kurs skończył się pod szpitalem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kierowca taksówki, który wiózł niedoszłego zamachowcę, zauważył ładunek wybuchowy, szybko zareagował, zamykając pasażera w aucie, tuż po tym taksówka eksplodowała. Na szczęście taksówkarz nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jeszcze w niedzielę wieczorem policja poinformowała o tym, że w związku z tą sprawą na mocy ustawy o terroryzmie aresztowanych zostało trzech mężczyzn w wieku 29, 26 i 21 lat, a w poniedziałek jeszcze jeden 20-latek.

Moje myśli są ze wszystkimi, których dotknął straszny incydent w Liverpoolu. Chciałbym podziękować służbom ratunkowym za szybką reakcję i profesjonalizm, a policji za nieustanną pracę nad śledztwem.

– napisał na Twitterze premier Boris Johnson

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY