Nowe sankcje na Białoruś. “Polska zasługuje na całkowitą solidarność”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. Pixabay

Szef MSZ Niemiec Heiko Maas deklarował, że Polska zasługuje na „całkowitą solidarność" w kwestii kryzysu na granicy z Białorusią.
  • Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej przyjęli w Brukseli nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi. Zostaną wzmocnione w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.
  • Przed spotkaniem dyplomatów szef MSZ Niemiec Heiko Maas deklarował, że Polska zasługuje na „całkowitą solidarność”.
  • Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na około 30 osób i podmiotów zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś.
  • Zobacz także: Gwiazdy telewizji odchodzą z pracy po skandalicznym wpisie Kurdej-Szatan

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej przyjęli w Brukseli nowe kryteria obejmujące sankcje na Białoruś. Zostaną wzmocnione w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej – przekazał dziennikarzom unijny dyplomata. Przed spotkaniem dyplomatów szef MSZ Niemiec Heiko Maas deklarował, że Polska zasługuje na „całkowitą solidarność”.

“Trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć, że to nie Polska jest źródłem problemów na granicy, tylko Białoruś. Polska zasługuje w tej sytuacji na naszą całkowitą solidarność” – oznajmił Maas.

Dopytywany o prowokacje ze strony białoruskiego wojska i ryzyko wybuchu konfliktu zbrojnego odparł:

„Widzimy, że żołnierze po białoruskiej stronie próbują umożliwić migrantom przedostanie się przez granicę. Myślę, że po polskiej stronie jest wystarczająco dużo roztropności i świadomości odpowiedzialności, żeby nie dać się wciągnąć w konfrontację zbrojną”.

Przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych UE niemiecki dyplomata przyznał też, że nie można wykluczyć wprowadzenia zakazów korzystania z europejskiej przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych. Chodzi o te, które biorą udział w transporcie migrantów na Białoruś.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Po spotkaniu ogłoszono, że przyjęte zostały nowe kryteria dotyczące sankcji wobec Białorusi. Lista objętych nimi osób i podmiotów ma zostać przyjęta później.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sankcje mają być nałożone na około 30 osób i podmiotów zaangażowanych w sprowadzanie migrantów na Białoruś. W Brukseli pojawił się także postulat, aby sankcjami zostało objęte lotnisko w Mińsku, na które przylatują samoloty z migrantami.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY