Kryzys migracyjny. Szykowano się na kolejny szturm migrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
KUŹNICA KRYZYS MIGRACYJNY NA GRANICY

KUŹNICA KRYZYS MIGRACYJNY NA GRANICY Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Irek Dorożański/DWOT

Zdaniem rzecznika podlaskiej Policji noc na granicy z Białorusią minęła spokojnie, choć na kolejne prowokacje wskazywały ruchy białoruskich wojsk.
  • Noc w koczowisku migrantów w okolicach Kuźnicy minęła spokojnie. Nie doszło do żadnego poważnego incydentu ani prowokacji.
  • Nie było szturmu na granicę, co sugerowały wczorajsze ruchy żołnierzy białoruskich i cudzoziemców.
  • Jak podano, w rejon koczowiska w Kuźnicy docierają kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy; migranci otrzymali od białoruskich służb m.in. gaz.
  • Zobacz także: Czechy wspierają Polskę. Chodzi o sytuację na granicy z Białorusią

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej nie ustaje. Noc w koczowisku migrantów w okolicach Kuźnicy minęła spokojnie. Nie doszło do żadnego poważnego incydentu ani prowokacji. Nie było szturmu na granicę, co sugerowały wczorajsze ruchy żołnierzy białoruskich i cudzoziemców.

W niedzielę w pobliżu koczowiska migrantów, które znajduje się po białoruskiej stronie granicy, polskie służby były w pełnej gotowości. Straż Graniczna podawała, że strona białoruska przygotowywała się na dużą próbę forsowania granicy.

Jak podano, w rejon koczowiska w Kuźnicy docierają kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy; migranci otrzymali od białoruskich służb m.in. gaz.

Kryzys migracyjny: noc minęła spokojnie

Jak poinformował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, noc w pobliżu koczowiska minęła jednak spokojnie; nie doszło do zmasowanego ataku na polską granicę.

“Mamy tę sytuację pod kontrolą” – zapewnia nas Krupa, który rozmawiał chwilę wcześniej z policjantami pełniącymi służbę przy granicy.

Rzecznik dodaje, że noc minęła spokojnie również w innych miejscach na Podlasiu, nie doszło do żadnego poważnego incydentu ani prowokacji. Informuje, że niedzielę na punktach kontrolnych funkcjonariusze zatrzymali czterech „kurierów”, którzy nielegalnie przewozili migrantów (w sumie 33 osoby).

Zatrzymani to obywatele Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Niemiec.

W niedzielę policjanci zatrzymali 47 osób, które nielegalnie przekroczyły polską granicę i znajdowały się na terenie województwa podlaskiego.

“Od początku kryzysu migracyjnego to już w sumie ponad 4,5 tys. osób” – wskazuje.

W niedzielę białoruskie media niezależne informowały o kolejnej kolumnie migrantów, która zmierzała ku granicy Białorusi z Polską. W internecie publikowane były nagrania, na których widać grupę migrantów z plecakami przemieszczających się szosą.

Według relacji w sieciach społecznościowych zdjęcia pochodzą z niedzieli, a grupa migrantów znajduje się na drodze w kierunku przejścia granicznego Bruzgi-Kuźnica Białostocka. 8 listopada ku granicy Białorusi z Polską w zorganizowany sposób przemieściło się ok. 2 tys. migrantów.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY