Dziennikarz Polskiego Radia nie chce pracować z niezaszczepionymi?

Dodano   23
  LoadingDodaj do ulubionych!
Roman Czajarek o kontaktach z niezaszczepionymi.

Roman Czajarek o kontaktach z niezaszczepionymi. / Fot. Facebook

Roman Czajarek, niezwykle popularny dziennikarz Polskiego Radia podjął dyskusję z dziennikarzem Mediów Narodowych. Powodem rozmowy był wpis Pana Romana na temat szczepienia, pracy z osobami, które nie przyjęły preparatu.

Roman Czajarek opublikował na swoim profilu na Facebooku zaświadczenie o przyjęciu trzeciej dawki szczepionki. Wypowiedział się też na temat pracy z osobami niezaszczepionymi.

– „Mam i ja! Tadam. Tak na marginesie rośnie liczba osób, które przed współpracą/spotkaniem pytają czy jestem zaszczepiony czy nie i od tego uzależniają co dalej. I bardzo dobrze.” – napisał obok zaświadczenia potwierdzającego szczepienie.

Nasz autor zareagował, szczególnie na zwrot: I bardzo dobrze. W kontekście uzależnienia rozmowy/współpracy od przyjęcia szczepionki.

– „To, że się Pan zaszczepił, Pana wybór. Ale, że chwali Pan segregowanie ludzi, wstyd!” – podsumował.

– „Segregowanie ludzi???? Odmawia Pan komuś prawa decydowania czy chce się spotykać z osoba zaszczepioną w dobie epidemii, gdy tyle ludzi umiera i choruje ????? Może ma jeszcze obowiązek podania mu reki i buzi buzi na powitanie? A jakim prawem ma pan decydować o tym czy w ten sposób ktoś dba o swoje zdrowie i swoich bliskich? To, że pan się nie zaszczepił pana wybór. Ale to, że zaszczepionym pan odmawia prawa wyboru, to dopiero wstyd!!!” – ripostował radiowiec.

Dyskusja trwała dalej…

– „Tak samo jak jestem zwolennikiem przechodzenia na zielonym świetle oraz stopu na czerwonym. To nie jest segregacja, to prosty wybór. Nikogo nie zmuszam ale ten co się nie zaszczepił nie musi ze mną pracować bo ja mam prawo tego nie chcieć. Tak samo jak nie pracuję z palącymi papierosy przy mnie lub nie piję alkoholu w pracy.” – kontynuował wątek Roman Czajarek.

– „To jednak nie to samo, co brak zgody na pufanie w Pana stronę dymem z papierosa… Tak samo może powiedzieć ten niezaszczepiony. Być może pufa Pan w niego wirusami. Osoba zaszczepiona może je nieświadomie przenosić i roznosić. To udowodnione ponad wszelką wątpliwość. I jakoś nikt Pana nie dyskryminuje z tego powodu.” – odpowiedział autor Mediów Narodowych.

Wywiad z córką zaszczepionej matki

W dalszej części rozmowy dziennikarz Polskiego Radia został poinformowany, że niebawem przeprowadzony zostanie wywiad z córką kobiety, która twierdzi, że jej mama zmarła po szczepieniu. Kobieta jest przeciwna przymuszaniu do szczepień mimo, że sama przeszła Covid i to dwukrotnie. Rozmowę przeczytacie na łamach portalu medianarodowe.com.

– „Poproszę o kontakty do rodzin osób, które (…) zmarły na skutek tego szczepienia. Bardzo chętnie się z Nimi spotkam i wysłucham” – zainteresował się Roman Czajarek.

Zapytamy zainteresowaną o zgodę. Jeśli otrzymamy takową przekażemy numer telefonu.

Po wysłaniu do Romana Czajarka tej informacji, przed jej publikacją dziennikarz Polskiego Radia dodał na Facebooku smutny w odbiorze wpis:

„(…) Statystyka jest tak jednoznaczna na korzyść szczepień, że w zasadzie trudno tu cokolwiek powiedzieć. Widzę też jak bardzo osoby przeciwne szczepieniom denerwuje to, że ktoś może nie chcieć się z nimi spotykać. Znaczy chyba zależy im na spotkaniach z nami? Brzmi paradoksalnie ale na to wychodzi.”

Szczególnie smutno brzmią ostatnie zdania. Tak jest Panie Romanie, bardzo zależy nam na spotkaniach z Wami. I prosimy nie odrzucajcie nas, nie dyskryminujcie. “Oni”, “my” – zła droga…

Zakończenie…

Na zakończenie Redaktor Roman Czajarek dodał kilka zdań, w których po raz kolejny odniósł się do tematu i uzasadnił swoje poglądy:

– “Tak, zdecydowanie wolę pracować z osobami zaszczepionymi i jak tylko mam wybór to tak robię. Nie zawsze jest to możliwe, wtedy pozostaje dystans i dezynfekcja czyli zalecane przez ekspertów zasady bezpieczeństwa. Uważam też, że pracodawca powinien mieć prawo by sprawdzić kto jest zaszczepiony a kto nie. Na razie taka możliwość jest bardzo ograniczona ale tak jak też napisałem spotykam się w “zawodowym” życiu z pytaniami od różnych osób (także od poważnych urzędów) czy jestem zaszczepiony i czy w razie potrzeby dobrowolnie pokażę certyfikat. I tak deklaruję i robię. Proszę zwrócić uwagę, że (przynajmniej na dziś) nie oznacza to zmuszania kogokolwiek do szczepień a jest to jedynie pytanie o informację i jej dobrowolne ujawnienie” – podsumował.

– “A może postarajmy się, żeby zawsze było tak, że ludzie są ludźmi, a nie kodami QR – zaszczepieni, niezaszczepieni. I jedni do drugich nie mają dostępu. Przepraszam, ale myślę, że poszłoby to w tragiczną stronę. Brońmy normalnego świata. Serdecznie pozdrawiam” – zakończył dyskusję również nasz dziennikarz.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY