Okrzyki radości migrantów na granicy. Rosyjska propaganda w natarciu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
MON informuje o sytuacji na granicy z Białorusią

MON informuje o sytuacji na granicy z Białorusią / fot. Twitter.com/MON

Rosyjska propaganda została zdementowana na profilu Twitterowym MON.

Duża grupa imigrantów przebiegła wzdłuż ogrodzenia przy przejściu granicznym w Kuźnicy. Było słychać okrzyki radości migrantów, a rosyjskie ośrodki propagandowe popularyzowały przekaz o rzekomym przedostaniu się do Polski. Tymczasem sami Rosjanie przyznawali w swoich mediach, że „migranci szli wzdłuż bariery ochronnej”.

„Kolejny przykład instrumentalnego traktowania migrantów przez Białoruś. Migranci są zmuszani do marszu wzdłuż ogrodzenia oddzielającego granicę” – poinformowało w piątek rano ministerstwo obrony narodowej.

Rosyjska dezinformacja

Ujawniono też nagranie pokazujące, jak w środku nocy cudzoziemcy biegają wzdłuż pasa granicznego.

Ośrodki propagandowe w Moskwie i Mińsku informowały, że duża grupa imigrantów rzekomo dostała się na obszar Polski.

„Dostrzegalna jest manipulacja/sprzeczność przekazu: »migranci opuścili obszar Białorusi i idą wzdłuż bariery ochronnej«” – zacytował jeden z internautów.

Podkreślił, że „strona rosyjska dokłada starań, aby przekaz o rzekomym sukcesie migrantów dotarł do jak największej liczby odbiorców”.

Okrzyki radości migrantów

Na kolejnym z filmów ujawnionych przez polski MON widać, jak grupa migrantów przebiega wzdłuż przejścia granicznego. Wiele osób krzyczy z radości. Niesłusznie, bo, jak podkreśla resort, przekroczyli oni przejście graniczne w Kuźnicy, będąc wciąż po stronie Białorusi.

„Zostali zatrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia” – napisano.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY