Komisja Europejska ma przeznaczyć środki na ochronę granicy z Białorusią

Dodano   3
  Loading
Granica z Białorusią

Granica z Białorusią / Fot. Twitter

Jak ustaliła korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka, Komisja Europejska ma przeznaczyć 25 mln euro na obronę granicy polsko-białoruskiej. Kwota ma być zawarta w planowanym budżecie na rok 2022.

Teoretyczne wsparcie?

Na polsko-białoruskiej granicy tysiące prób nielegalnego przejścia. Od początku roku liczba imigrantów przekroczyła 32 tys. dlatego od 2 września rząd wprowadził stan wyjątkowy na terenie przygranicznym, obejmującym 183 miejscowości woj. podlaskiego i lubelskiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kolejnym planem rządu jest postawienie muru na granicy z Białorusią. Ma to zapobiec dalszej eskapadzie nielegalnych przekroczeń. Zapora ma mieć 180 km długości. Polska stawia tamę hybrydowym działaniom Łukaszenki i choć liczyła na wsparcie UE, to najwidoczniej będzie ono opóźnione w czasie.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 listopada 2021 17:01

Jeszcze się okaże, że wbrew pozorom, Bąkiewiczowi jest bliżej do UE (do interesów Niemiec) niż mojej ulubionej Pani Posłance miasta Warszawy.

Erwin
Gość
Erwin
13 listopada 2021 12:01

Dymitryj – a ty russkij ili biełorusin ?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
13 listopada 2021 16:29
Reply to  Erwin

Ja jestem z Warszawy i wszyscy znani moi przodkowie, to Polacy. I nie będę bronił interesów bandy NATO. A obecna natowska III RP, to nie jest niepodległe polskie państwo narodowe, tylko prostytutka Niemiec i USA. Wydaje Polaków pod niemieckie sądy, wpuszcza niemiecką policję do działań w Polsce. A ci migranci, który “bohatersko” zatrzymują służby III RP, to by chcieli się dostać do Niemiec. Ich działania z obroną interesów Polski nie mają nic wspólnego. Czym innym była obrona granic niepodległej Polski a czym innym natowskiej prostytutki Niemiec i USA. Na tej zasadzie granic Generalnej Guberni z polskojęzyczną granatową policją nie chciałbym bronić.

POLECAMY