Bosak o nieudanych próbach zablokowania Marszu Niepodległości

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Upaństwowienie było sposobem na zażegnanie kryzysu, który wywołał Rafał Trzaskowski" - wskazał Krzysztof Bosak.
  • Krzysztof Bosak z Konfederacji skomentował działania podejmowane przez Rafała Trzaskowskiego, których celem było niedopuszczenie do tegorocznego Marszu Niepodległości.
  • Zdaniem polityka, upaństwowienie tego marszu było jedynym sposobem na “zażegnanie kryzysu, który wywołał Rafał Trzaskowski”.
  • Niezadowolony z upaństwowienia Marszu Niepodległości jest natomiast przedstawiciel konserwatywnego skrzydła Konfederacji – Grzegorz Braun. Poseł obawia się, że PiS chce przywłaszczyć sobie cykliczną imprezę patriotów.
  • Zobacz także: Reforma Sądu Najwyższego. Prezydent nie zgadza się na zmiany? “Na stole są wszystkie opcje”

Krzysztof Bosak mówił o nieudanych próbach zablokowania Marszu Niepodległości. Poseł Konfederacji skomentował działania podejmowane przez Rafała Trzaskowskiego.

Bosak o próbach zablokowania Marszu Niepodległości

“Upaństwowienie było sposobem na zażegnanie kryzysu, który wywołał Rafał Trzaskowski, dlatego, że gdyby Rafał Trzaskowski nie zaskarżał prawidłowo wykonanej rejestracji Marszu Niepodległości na tradycyjnej trasie i gdyby mu dwukrotnie sąd w literze ustawy nie sprzyjał, to w ogóle nie byłoby problemu, po prostu przelibyśmy tą trasą” – mówił Krzysztof Bosak w rozmowie z Adrianem Klarenbachem w „24 pytaniach” PR24.

“Natomiast Rafał Trzaskowski w mojej ocenie robił to, co jest w Kodeksie Wykroczeń opisane jako złośliwe przeszkadzanie legalnemu zgromadzeniu, tylko on to robił, używając instrumentów prawnych i wiadomo, że konsekwencją mógłby być chaos polegający na tym, że trzeba by ludzi przeprowadzać jakąś inną trasą i to by skomplikowało w nieprawdopodobnym stopniu życie i uczestnikom, bo komunikacja z setką tysięcy uczestników jest bardzo trudna, po prostu trzeba by mieć nieprawdopodobnie dużej mocy nagłośnienie, a władze Warszawy także chciały utrudniać instalację i wjazd nagłośnienia na trasę” – dodał przedstawiciel narodowego skrzydła Konfederacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Niezadowolony z upaństwowienia Marszu Niepodległości jest natomiast przedstawiciel konserwatywnego skrzydła Konfederacji – Grzegorz Braun. Poseł obawia się, że PiS chce przywłaszczyć sobie cykliczną imprezę patriotów i wykorzystać ją w ramach swojej prorządowej propagandy.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY