Marsz Niepodległości także w Szczecinie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fragment plakatu wydarzenia.

Fragment plakatu wydarzenia. / Fot. Organizatorzy

O 12:00 z placu Solidarności po raz 11. w Szczecinie wyruszy lokalny Marsz Niepodległości. Wydarzenie poprzedziła Msza Św. za Ojczyznę w katedrze św. Jakuba.

Zobacz także: Apel Roberta Bąkiewicza do prowokatorów i chuliganów: Zostańcie w domu [+WIDEO]

4 listopada organizatorzy szczecińskiego Marszu Niepodległości zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową.

W tym roku wracamy do naszej ulubionej formy świętowania Narodowego Dnia Niepodległości, czyli do marszu. Tegoroczna edycja, 11 już, zbiega się wraz z kolejną niezwykle ważną dla tożsamości naszego miasta i regionu rocznicą. Otóż 900 lat temu Bolesław Krzywousty zdobył Szczecin i ponownie przyłączył nasze miasto wraz z pobliskimi terenami do terenów państwa polskiego – podkreślił Artur Szczodry, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Środowisk Patriotycznych (PŚP).

Organizatorzy marszu przedstawili szczegóły dzisiejszej manifestacji.

Udajemy się na Plac Solidarności by o godzinie 12:00 włączyć się w ogólnopolskie śpiewanie Hymnu państwowego, po którym rozpoczniemy nasz marsz kierując się na Plac Szarych Szeregów, gdzie zakończymy nasze wydarzenie. Apelujemy do wszystkich patriotów biorących udział w naszym wydarzeniu o punktualność oraz by nasz marsz był biało-czerwony. Pozostawmy partyjne i inne szyldy na ten czas w domach i wspólnie w biało-czerwonym marszu świętujmy naszą niepodległość, tak jak pięknie to robiliśmy w ubiegłych latach. Koniecznie zabierzmy ze sobą biało-czerwone flagi! – powiedział Artur Szczodry.

Oprócz Marszu Niepodległości, w Szczecinie odbędzie się także gra miejska.

Hasłem tegorocznego marszu jest sentencja BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY, która ściśle związana jest z rocznicą dziewięćsetlecia zdobycia przez Bolesława Krzywoustego Szczecina i Pomorza Zachodniego dla Polski. W ramach obchodów rocznicowych organizujemy dla mieszkańców Szczecina grę miejską pod tytułem „TROPEM TRYGŁAWA”. Gra odbędzie się 13 listopada na placu Orła Białego, jej start przewidzieliśmy na godzinę 10:00. Udział w grze jest bezpłatny – stwierdziła Magdalena Sosnowska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY