Żądają intronizacji Chrystusa na króla Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Foto: Podpisz.to / Logo petycji o intronizację Chrystusa na króla Polski.

W serwisie podpisz.to pojawiła się petycja do biskupów z żądaniem dokonania intronizacji Chrystusa na króla Polski.
  • Wierni domagają się od biskupów natychmiastowej, prawidłowej intronizacji. Poprzednią uważają za niewystarczającą.
  • Czy biskupi wysłuchają apelu?
  • Zdaniem autorów listu otwartego żyjemy w czasach opisanych w Apokalipsie.
  • Zobacz także: Komunia Święta dla osób pro-aborcyjnych?

Autorzy petycji swoje kategoryczne żądanie bezzwłocznej intronizacji argumentują dobrem kraju, w nadchodzących – ich zdaniem – apokaliptycznych wydarzeniach, które spadną niebawem na świat.

– „Na podstawie kan. 212 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, korzystając z uprawnienia przedstawiania Wam, Czcigodni Biskupi – pasterzom Kościoła – przez nas wiernych naszych potrzeb, zwłaszcza duchowych, jak również naszych życzeń, żądamy dokonania, za wiedzą i przy współudziale władz państwowych pełnej, prawnej intronizacji naszego Pana Jezusa Chrystusa” – czytamy w petycji. – „Dokonany 19 listopada 2016 roku przez biskupów polskich akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w sanktuarium w Łagiewnikach, a nazajutrz we wszystkich świątyniach w Polsce był de facto aktem zawierzenia. Nazywanie tego wydarzenia intronizacją jest nadużyciem i jest nieprawdziwe.”

Dalsza część listu otwartego

– „Idea Chrystusa sługi nie tylko jest herezją obrażającą Boga ale nade wszystko wiąże Panu Jezusowi ręce, gdyż tak długo, jak Nasz Pan Jezus Chrystus będzie dla Was — Czcigodni Biskupi — sługą, tak długo nie może On działać w pełni jako Król królów i Pan panów, a tym bardziej jako Król Polski i Nasz Pan udzielający Polsce i światu obfite łaski” – argumentują dalej autorzy. – „Chrystus nie jest Waszym ani czyimkolwiek sługą. Człowiek nie jest dla Pana Boga żadnym partnerem, bo jak pisze Święty Apostoł: Człowiecze! Kimże ty jesteś, byś mógł się spierać z Bogiem? (…). Dlatego najwłaściwszą postawą dla człowieka przed Bogiem jest postawa uniżenia, nie zaś postawa pełna pychy, odwracająca naturalny porządek i relację między Stwórcą i stworzeniem. Jak czytamy w hymnie „Magnificat”: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.”

– „Pan Bóg nie idzie z człowiekiem na kompromis, niczego nie będzie z nami ludźmi negocjował, nie będzie zawierał kontraktów, przyjmował votum separatum, czy protokołów niezgodności. Nie może sługa stawiać swojemu panu warunków, na jakich będzie wykonywał swoje zadania, tak jak szeregowy żołnierz nie będzie wydawał rozkazów generałowi. Jako przybrany Ojciec, który nas stworzył wolnymi Pan Bóg szanuje każdy nasz wybór i każdą decyzję. Nawet taką, której skutki rozciągają się na miliony, czy miliardy ludzi oraz na następne pokolenia. Odrzucenie Chrystusa jako Króla i odmawianie Jemu słusznego tytułu Króla Polski jest decyzją, której skutki dotykają i będą dotykać nie tylko Was – Czcigodni Pasterze – ale miliony Polaków, a może w dalszej perspektywie nawet całą ludzkość” – czytamy w dokumencie.

Na koniec podnoszą ostateczne argumenty:

„Żyjemy w czasach Apokalipsy. Na naszych oczach wypełniają się słowa proroctw Starego i Nowego Testamentu, które zapowiadały wielki ucisk i powtórne przyjście Pana Jezusa. Kto tego nie widzi, jest ślepcem prowadzącym owce ku przepaści. (…) Jaka może być szkoda z tego, że Nasz Pan Jezus Chrystus zostanie intronizowany? W czym to komukolwiek przyniesie ujmę lub jaką wyrządzi szkodę? Wszak z dobrodziejstwa Intronizacji będą korzystać wszyscy. (…) Polska i świat potrzebują teraz Intronizacji jak nigdy dotąd, a poprzez nią przywrócenia właściwego porządku na ziemi. (…) Oczekujemy od Was, Czcigodni Biskupi, zdecydowanego działania i opowiedzenia się po stronie Chrystusa Króla oraz po stronie Narodu. Jeśli Najświętsza Maryja Panna zasłużyła sobie na tytuł Królowej Polskiej Korony, to o wiele bardziej zasługuje na tytuł królewski sam Jezus Chrystus – Bóg.

Obecne wydarzenia pokazują, że mamy coraz mniej czasu, że nadchodzą dni, których dramatyzmu nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić, chociaż czytamy o nich w Piśmie Świętym, bo zapowiedział je Pan Bóg, który przemawiał do nas również przez usta Maryi w Gietrzwałdzie, La Salette, Fatimie, Akita, Kibeho… Nie chcemy czekać aż uznacie królowanie Chrystusa w obliczu śmiertelnego zagrożenia, płonących świątyń i pałaców biskupich oraz zagrożonego życia milionów Polaków.”

Link do petycji znajdziecie TUTAJ

Zbigniew Heliński

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY