Morawiecki spotkał się z przewodniczącym RE. “Musimy wspólnie opracować rozwiązania”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier spotkał się z przewodniczącym RE

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i Premier Mateusz Morawiecki / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Broniąc naszych granic wypełniamy zobowiązania sojusznicze i chcemy, by sojusznicy wypełniali także swoje. Musimy wspólnie opracować rozwiązania, aby Polska i Unia Europejska były bezpieczne – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.
  • W środowe popołudnie doszło do spotkania pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim i przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.
  • Na wspólnej konferencji prasowej szef polskiego rządu zapowiedział rozmowy międzynarodowe na temat blokady lotów z imigrantami na Białoruś.
  • Wyraził chęć dialogu z Mińskiem i Moskwą o ile staną się one państwami demokratycznymi oraz nie będą stosowały szantażu.
  • Przyznał się również, że działania Aleksandra Łukaszenki to m.in. przejaw zemsty za wsparcie białoruskiej opozycji.
  • Zobacz także: Płażyński MASAKRUJE polityków opozycji: “Laleczki Łukaszenki”

Musimy rozmawiać o zablokowaniu lotów na Białoruś z państwa Bliskiego Wschodu. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie Aleksandr Łukaszenka, ściągnął ludzi z Bliskiego Wschodu i to on wywołał ten kryzys

– powiedział Mateusz Morawiecki.

Chcemy współpracować z Rosją i Białorusią, ale nie mając pistolety przystawiony do głowy, ale chcemy współpracować z państwami, które są demokratyczne i nie stosują szantażu

– dodał szef polskiego rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że działania białoruskich władz to m.in. swoista zemsta na polskim rządzie, który wspierał tamtejszą opozycję w wyborach prezydenckich.

To jest przejaw terroryzmu państwowego, to też cicha zemsta Łukaszenki za to, że wspieraliśmy demokratyczne wybory na Białorusi z sierpnia zeszłego roku i za wspieranie demokratycznych przemian, co do których mieliśmy nadzieję, że nastąpią.

– podkreślił.

Z kolei obecny na konferencji Charles Michel zaznaczył, że wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej „to atak hybrydowy, wobec którego trzeba działać stanowczo, solidarnie i w oparciu o nasze wartości. Rada Europejska potępiła takie działania i wystąpiła do Parlamentu Europejskiego o przyznanie jej instrumentów, które pozwolą skutecznie działać.

tvrepublika.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY