MON o kryzysie na wschodzie Polski: Białorusini strzelają na granicy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ / Fot. PAP/Artur Reszko

Sytuacja na granicy staje się coraz bardziej dramatyczna.
  • Białoruskie służby wypychające migrantów na granicę z Polską są coraz bardziej brutalne.
  • Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało nagrania, na których widać białoruskich żołnierzy strzelających w powietrze tuż za plecami migrantów.
  • Po białoruskiej stronie granicy jest co najmniej kilka tysięcy osób. Według polskich służb migranci koczujący w okolicy Kuźnicy dostali we wtorek jedzenie od Białorusinów.
  • Zobacz także: Były dowódca sił USA w Europie o kryzysie na granicy: “To prowokacja Białorusi i Rosji”

MON informuje o kryzysie na wschodzie Polski. Białoruskie służby wypychające migrantów na granicę z Polską są coraz bardziej brutalne. Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało nagrania, na których widać białoruskich żołnierzy strzelających w powietrze tuż za plecami migrantów. Jeden z nich kopie cudzoziemców.

Po białoruskiej stronie granicy jest co najmniej kilka tysięcy osób. Według polskich służb migranci koczujący w okolicy Kuźnicy dostali we wtorek jedzenie od Białorusinów. Cudzoziemcy mają namioty, śpiwory, wieczorem palą ogniska, żeby się ogrzać. Ciągle są też pilnowani przez białoruskie służby.

Na granicy polsko-białoruskiej jest 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego. Ochraniają ją także funkcjonariusze policji i Straży Granicznej. Jak informowaliśmy, w środę może dojść do kolejnego szturmu kolejnych dużych grup migrantów na polską granicę; grupy te formują się w Mińsku i okolicach Grodna.

MON o kryzysie na wschodzie Polski

Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało w środę nagrania, na których udokumentowane zostały akty przemocy, jakich wobec cudzoziemców dopuszczają się białoruscy funkcjonariusze. Na jednym z nich widać, jak umundurowana osoba strzela w powietrze z długiej broni tuż za plecami grupy migrantów znajdujących się pod płotem z drutu kolczastego na granicy.

Na drugim nagraniu widać z kolei, jak białoruski funkcjonariusz kopie migrantów, prawdopodobnie każąc im się przemieszczać dalej wzdłuż linii granicy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O tym, że białoruscy żołnierze strzelają nad głowami migrantów (by przestraszyć tych, którzy próbują wrócić na Białoruś), media informowały we wtorek.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY