Organizatorzy Marszu Niepodległości zapraszają na “Forum Niepodległości” – patriotyczny festiwal w Warszawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie zwalnia tempa. W tym roku oprócz corocznej największej patriotycznej manifestacji, odbędzie się także dwudniowy cykl koncertów, debat i wystaw pod nazwą Forum Niepodległości.

W dniach 12-13 listopada w Warszawie, narodowcy organizują nowy festiwal kulturalny. Swój udział zapowiedzieli między innymi: Rafał Ziemkiewicz, prof. Adam Wielomski, Krzysztof Karoń, dr Marta Cywińska, Krzysztof Bosak czy Stanisław Michalkiewicz. Współorganizatorami wydarzenia są wydawnictwo Capital Book oraz Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Termin wydarzenia jest niezwykle symboliczny, ponieważ 12 listopada 1943 roku, w ulicznej egzekucji z rąk niemieckich nazistów, zginął Andrzej Trzebiński. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli Pokolenia Kolumbów, poeta, organizator życia kulturalnego, twórca pisma Sztuka i Naród, określanego najlepszym pismem literackim okupowanej Europy. Upamiętnienie tego wybitnego twórcy jest jednym z celów imprezy.

Znajdą tam coś dla siebie miłośnicy książek – będzie można je nie tylko zakupić, ale i spotkać się z autorami. Forum Niepodległości dopełnią projekcja filmu „Zabić Bura” poświęconego ludobójstwu na Afrykanerach w RPA oraz koncert Leszka Czajkowskiego i Barbary Górczewskiej, a także raperów Bastiego i Karata NM.

Celem festiwalu jest tworzenie przestrzeni dla twórców do zaprezentowania efektów swojej pracy, oraz umożliwienie odbiorcom kontaktu z kulturą i sztuką, która szanuje narodową tożsamość, pamięta o chrześcijańskim dziedzictwie oraz szuka odpowiedzi na najbardziej palące problemy, z którymi jako Polacy będziemy się mierzyć w niedalekiej przyszłości – napisano w manifeście.

Forum Niepodległości rozpocznie się w piątek 12 listopada, o godzinie 12 w lokalu Praga Centrum, zlokalizowanym w Warszawie przy ul. Szwedzkiej 2/4 (nieopodal stacji metra Szwedzka) i potrwa do sobotniego wieczora. 

Wydarzenie na FB – KLIK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY