Kryzys migracyjny. Szef Rady Europejskiej przyleci jutro do Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Charles Michel

Charles Michel / PAP/EPA/ADAM BERRY / POOL

Charles Michel przyleci w środę do Polski, by rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim.

Szef Rady Europejskiej Charles Michel przyleci w środę do Polski w związku z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Michel ma się spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim.

Szef Rady Europejskiej przyleci jutro do Polski

O zmianie środowego programu zajęć Michela i wpisaniu do niego spotkania z Morawieckim poinformował na Twitterze rzecznik szefa Rady Europejskiej, Barend Leyts. Nie przekazano, o której godzinie odbędzie się to spotkanie.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Migranci znajdują się w okolicy przejścia granicznego w Kuźnicy i próbują siłowo wejść na terytorium Polski.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, informując rano w poniedziałek o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską, napisał na Twitterze, że rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski. Do wpisu dołączył film, na którym widać, jak wzdłuż drogi maszeruje grupa kilkuset osób z bagażami. Wśród nich są także dzieci.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz mówiła PAP, że widać, iż osoby te są kierowane przez służby białoruskie nie w stronę przejścia granicznego w Kuźnicy, ale przemieszczają się „gdzieś w las”. Zapewniła, że służby są w gotowości na odcinku, gdzie widać po stronie białoruskiej przemieszczające się grupy osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W BBN w poniedziałek po południu odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej w poniedziałek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego zebrał się sztab kryzysowy. Omawiał on obecną sytuację na polsko-białoruskiej granicy, z udziałem między innymi wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz szefów – MSWiA, MSZ i MON.

Solidarność z Polską wobec sytuacji na wschodniej granicy wyraziły między innymi Litwa, Łotwa, Estonia i Czechy.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY