Ataki na polskie sklepy w Holandii

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie z zamachu na sklep w Holandii

Sklep w Holandii po ataku / Fot. Youtube

Polskie sklepy w Holandii, zaatakował 20- latek Hyron A., obywatel Amsterdamu przyznał się do ataków na trzy sklepy. Z doniesień policji wynika, że do jednego z zamachów użył miny przeciwpiechotnej.

Antypolonizm w Holandii?

Sprawę napadów komentowała Prokuratura Krajowa w Holandii. Poinformowano, że podejrzewa się dziewięć osób o ten czyn. Hyron A., który był jednym z nich, stanął przed sądem w Haarlem. Przyznał się do napadu na trzy sklepy. Są to te same, które były celem w Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Beverwijk i Tilburgu w 2020 i 2021 roku. Policja wyznaczyła wówczas nagrodę 25 tys. euro za informacje, które mogłyby pomóc w aresztowaniu sprawców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

A. Nie wyjawił, kim byli współuczestnicy i mocodawcy, ale mówił, że zrobił to dla pieniędzy. Nasuwa się pytanie – Kto stoi za atakami na polskie sklepy i jaki jest ich cel? – Te nasilające się agresje w stosunku do Polaków są niepokojące i niezależnie kto za nimi stoi, są one niebezpieczne. Braki w policyjnych szeregach, to kolejny problem, bo mniej policji to mniejsze bezpieczeństwo.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY