Prorosyjski kamrat Jabłonowskiego był konsultantem i aktorem w filmach LGBT [+WIDEO]

Dodano   24
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jabłonowski i Poręba zdjęcie Jan Bodakowski

Jabłonowski i Poręba / Fot. Jan Bodakowski

Maciej Poręba jest znany ze swoich pro rosyjskich poglądów. Manifestuje je, występując w internetowych filmikach, nosząc rosyjskie mundury z rosyjskimi naszywkami, dzierżąc flagę Rosji podczas demonstracji fanów Jabłonowskiego.

Zobacz także: Zwolennik aborcji, Targowicy i Sierowa. Kim jest Aleksander Jabłonowski? [ANALIZA]

W kwietniu tego roku wyszło na jaw, że Maciej Poręba zagrał w filmie „PPPasolini” autorstwa Malgi Kubiak – film ten zdobył nagrodę za najlepszy międzynarodowy film fabularny 2015 na Festiwalu Filmowym LGBT 6. w Warszawie.

Maciej Poręba od lat deklarował, że pracuje jako konsultant historyczny (specjalista od mundurów) w rosyjskim kinie. Wszyscy do tej pory myśleli, że chodzi o rosyjskie filmy wojenne. Opublikowana informacja sprawiła, że wielu zaczęło podejrzewać, że może chodzić o zupełnie inny rodzaj filmów, w których występuje też wielu mężczyzn w mundurach.

Wideo z przed lat

Kolejny odnaleziony przez internautów film może wskazywać, że Poręba mógł zagrać i w innych filmach LGBT i być przy nich konsultantem – strach pomyśleć co konsultował w takich produkcjach. Filmik pochodzi z maja 2015 roku i znajduje się na kanale You Tube festiwalu kultury i sztuki LGBTQI POMADA. Filmik jest zapisem wysępienia reżyserki filmu „PPPasolini” Malgi Kubiak.

W czasie spotkania na ekranie przed zgromadzonymi widzami wyświetlany był fragment filmiku „Federico García Lorca”. We fragmencie tym widać nagiego faceta na łóżku, dwu nagich facetów w wanie (jeden drugiego okłada biczem), dwu nagich facetów namiętnie się całujących. Reżyserka na nagraniu mówi, że w jej filmie pokazane są penisy i waginy, niemożność miłości między osobami różnej płci. Na filmiku z You Tube widać, że w pierwszym rzędzie przed samym ekranem siedzi Maciej Poręba.

W czasie swojego wystąpienia reżyserka (w koszulce z tęczowej flagą) stwierdziła, że robi filmy „przyjazne LGBT”, „filmy LGBT”, oraz ubolewała, że aktorki polskiego pochodzenia zamieszkałe na zachodzie zaczęły wstydzić się gry w jej filmach – powodem tego było to, że w jej filmach są sceny seksu gejowskiego i lesbijskiego. Do homofobii mieli skłonić aktorki ich nowi partnerzy – według reżyserki nowi emigranci z Polski, prości ludzie, z małych miasteczek, którzy reżyserki nienawidzą. Faceci ci mieli według reżyserki zrobić homofobiczne pranie mózgu aktorkom, które nagle zaczęły odczuwać do reżyserki nienawiść.

Konsultant i aktor w filmach LGBT

W 3 minucie 35 sekundzie reżyserka wskazuje na Macieja Porębę i stwierdza, że jest on konsultantem w jej LGBT filmach, że grywał w jej LGBT filmach. Maciej Poręba potwierdza, że jest konsultantem i nie neguje, że grywa w jej filmach. Wystąpienie reżyserki zostało nagrane przed produkcją filmu „PPPasolini”, który zwrócił uwagę na dokonanie aktorskie Macieja Poręby. W 11 minucie 30 sekundzie nagrania widać jak Maciej Poręba wstaje uśmiechnięty i odwraca się twarzą do kamery.

Ujawnienie związków Macieja Poręby z filmami LGBT doprowadziło prorosyjskiego agitatora do wściekłości. Na innym filmik widać jak zakazuje on Eugeniuszowi Sendeckiemu poruszania tematu jego aktywności w filmach LGBT (co Sendecki bez szemrania wykonuje) i grozi Adamowi Czeczetkowiczowi represjami ze strony Aleksandra Jabłonowskiego za poruszanie tego tematu.

Przykładem prorosyjskiej postawy Macieja Poręby jest artykuł opublikowany w 2017 roku na rosyjskim portalu dla Polaków Sputnik „Rosyjski rajd samochodowy przez Polskę: w imię umacniania dyplomacji ludowej” autorstwa Iriny Czajko.

Prorosyjskość

Z artykułu można się dowiedzieć, że na temat rosyjskiego rajdu samochodowego w Polsce szlakiem Armii Czerwonej „korespondentka radia Sputnik Irina Czajko rozmawiała z historykiem i pełnomocnikiem Braterstwa Polsko — Rosyjskiego okręgu mazowieckiego Maciejem Porębą”.

Według Sputnika „Maciej Poręba wyraził swoją opinię w sprawie znaczenia rajdu samochodowego „Drogi pamięci”. W wywiadzie Maciej Poręba stwierdził, że „znaczenie widzę w tym, że młodzi ludzie, którzy są często po raz pierwszy w Polsce, bo to jest jednak wysiłek i wydatek, jadą taką drogą, którą przechodzili żołnierze Armii Czerwonej różnych narodowości, kiedy wyzwalali Polskę między rokiem 1944 a 1945 spod okupacji hitlerowskiej, która Polakom przygotowała zagładę. Uratowali w ten sposób tych, którzy byli w obozach koncentracyjnych tych, którzy byli przymusowymi robotnikami tych, których naziści chcieli wymordować, spalić. W każdym razie młodzi ludzie poznają ten szlak, poznają te miejsca i przy okazji mogą bezpośrednio o tym porozmawiać, zadać pytania, bliżej się poznać. To jest bardzo dobre i bardzo słuszne działanie. Im więcej takich spotkań związanych z kulturą, z filmem, z teatrem, z działalnością społeczną tym lepiej. To jest tak zwana „dyplomacja ludowa”, tak byśmy to mogli nazwać”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY