Morawiecki we Wrocławiu: “Nie rozważamy lockdownu”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. You Tube / polsatnews.pl

Podczas sobotniej wizyty w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu, premier Mateusz Morawiecki przyznał, że lockdown - w związku z czwartą falą - nie jest rozważany. Zamiast tego brane są pod uwagę innego rodzaju "mechanizmy, które mogą zmniejszyć natężenie transmisji wirusa".
  • – Nie rozważamy lockdownu – poinformował premier Morawiecki podczas pobytu w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu.
  • Poinformował również, że wiele państw toczy dyskusje na temat wprowadzania obostrzeń i ewentualnego lockdownu w związku z czwartą falą koronawirusa.
  • – W związku z tym, staramy się wypośrodkować, staramy się znaleźć (…) najlepsze możliwe rozwiązania – powiedział.
  • Zobacz także: Chiny. Więziona dziennikarka, która opisywała sytuację w Wuhan, jest bliska śmierci.

Inne “mechanizmy” zamiast lockdownu

Podczas swojego sobotniego pobytu w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu, premier pytany był o czwartą falę i ewentualne zaostrzenie obostrzeń. Odpowiedział, że rozmowy na ten temat, jak i na temat wprowadzania lockdownów, toczono w wielu państwach Europy Zachodniej. Ustosunkował się również do protestów społeczeństwa wywołanych zaostrzeniem restrykcji. Przykładem może być wstęp do restauracji tylko za wcześniejszym okazaniem zaświadczenia o szczepieniu, co robi się coraz popularniejsze na zachodzie.

Widzieliśmy, jak fala protestów przewinęła się przez te kraje. I jak mocno to wpłynęło na wzrost zachorowań. Chociażby w Niemczech, dzisiaj, w tych dniach, liczba zachorowań sięga 40 tysięcy. Także w innych krajach są to rekordowe, absolutnie rekordowe liczby.

Podkreślił Morawiecki.

Ustosunkowując się do protestów społecznych stwierdził, że rząd stara się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania, wypośrodkowanie.

Koronawirus w Polsce

Według danych z ministerstwa, ostatniej doby potwierdzono 15 190 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Z powodu Covid-19 zmarło 186 osób. Od 4 marca ubiegłego roku potwierdzono 3 091 713 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 77 733 osoby.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, PAP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY