Gronkiewicz-Waltz: Obawiam się, że PiS nie odda władzy dobrowolnie

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz Waltz / Fot. Youtube

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz jest zaniepokojona wzrostem stóp procentowych oraz wyborami parlamentarnymi. Słowa trwogi padły w programie "Kropka nad i" stacji TVN24.
  • Gronkiewicz-Waltz swoje zaniepokojenie o wybory oraz sytuację w kraju, wypowiedziała w TVN24 w programie “Kropka nad i”.
  • Była prezydent Warszawy mówiła o działaniu NBP i stopach procentowych, które ją niepokoją.
  • Wypowiadała się o przyszłości Platformy Obywatelskiej i odebraniu władzy obecnemu rządowi.
  • Zobacz: Kanthak nowym wiceministrem? “Ziobro widzi, co się dzieje”

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy referencyjne o 75 punktów, jest to wzrost o 1,25 proc. To więcej niż w październiku, kiedy wynosiła 6,8 proc. Takie działania są wymuszone przez rosnące ceny paliw oraz COVID-19. Zapobiegają one wzrostowi inflacji, która dotyka nie tylko Polskę, ale wiele państw UE.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Działania RPP docenił prezydent Andrzej Duda i podczas II części Kongresu 590 nagrodził Adama Glapińskiego. Otrzymał on Specjalną Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP za utrzymanie stabilności bankowej podczas pandemii.

Za to, że w okresie pandemii prezes NBP zapewniał, że pieniędzy nie zabraknie, gdyby przestraszeni obywatele ruszyli po wypłaty swoich środków z kont. I nie zabrakło

– podziękował prezydent RP

Gronkiewicz-Waltz o prezesie NBP

Była prezydent Warszawy z zaniepokojeniem odniosła się do drugiej kadencji w NBP, pana Adama Glapińskiego.

Walczy o tę drugą kadencję i oczywiście mówi różne rzeczy, które nie trzymają się kupy. Jeszcze niedawno mówił, że ma być deflacja, teraz okazuje się, że jest bardzo wysoka inflacja. Mówi, że nikt nie ponosi szkody, zrzuca na innych, a to jego obowiązkiem jest zachowanie stabilności cen

– mówiła w “Kropka nad i” Waltz

Pytana o przyszłość Platformy Obywatelskiej w kontekście odebrania władzy PiS- wiceszefowa PO powiedziała- Donald Tusk musi się dogadać z innymi liderami opozycji.

Ale im będziemy bardziej zjednoczeni, tym większe szanse na wygraną. Jest tylko pytanie, czy PiS odda władzę dobrowolnie, bo tego się obawiam. Po pierwsze, że sfałszowane wybory mogą być, a po drugie, myślę, że będzie tysiące powodów, skarg do Sądu Najwyższego, a jak Sąd Najwyższy będzie już ich, to nie wiadomo, co uchwali – stwierdziła Hanna Gronkiewicz

– powiedziała HGW
https://twitter.com/prezydentpl/status/1456321692020715520

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY