Lek na COVID -19 dopuszczony w Wielkiej Brytanii

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier UK

Boris Johnson / Fot. Youtube

W czwartek rząd Wielkiej Brytanii przyznał warunkowe uprawnienie sprzedaży tabletki przeciw COVID -19. Powstały lek, ma być wprowadzony na rynek brytyjski przez jej twórcę, firmę Merck. To pierwszy kraj na świecie, który wprowadza ten lek.
  • Pierwszy lek przeciw COVID -19 o nazwie “Molnupiravir” jest wyłącznie dla osób dorosłych, którzy mają potwierdzonego wirusa i które mają choć jeden objaw ciężkiego przebiegu choroby.
  • Lek podawany dwa razy dziennie w postaci tabletki przez 5 dni u osób z łagodnymi objawami.
  • Specyfik już jest też w trakcie zatwierdzania w USA, Unii Europejskiej oraz innych krajach.
  • Zobacz także: Wyniki sondażu. PiS na prowadzeniu. Co z Konfederacją?

Specyfikacje Leku na COVID-19

Zapowiadany lek niesie ze sobą nadzieję dla osób mających słabszą odporność i źle reagujących na szczepienia. Zmniejszy on liczbę chorych w szpitalach, a także daje szanse biedniejszym krajom, gdzie nie ma dobrej opieki medycznej. Rozwiązałoby to problem z osobami już zakażonymi i wparło zaszczepionych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Firma Merck jest w stanie wyprodukować 10 milionów cykli do końca roku. Zamówienia leku są już spore, Wielka Brytania zamówiła 480 tys. cykli i czeka w kolejce z innymi państwami. UK liczy na podanie leku tej zimy.

Badania kliniczne, jakie przeprowadzono, podają, że spośród 775 pacjentów, 7,3 proc. przyjmujących Molnupiravir było hospitalizowanych i nie było żadnego zgonu. W grupie osób otrzymujących placebo stwierdzono 14,1 proc. zachorowań, z czego osiem osób zmarło. Dane prasowe nie zostały jeszcze zweryfikowane.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY