- W środę strażnicy graniczni zanotowali ponad 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
- Zatrzymanych zostało 9 osób: 6 obywateli Iraku, 2 obywateli Syrii i obywatela Turcji.
- Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku.
- Zobacz także: Senat zatwierdził nominację Bidena. Aktywistka LGBT w sądzie apelacyjnym
Kryzys migracyjny trwa. Straż Graniczna odnotowała kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W środę polskie służby odnotowały ponad 430 takich przypadków.
Kryzys migracyjny trwa
“Od początku kryzysu migracyjnego na pograniczu polsko-białoruskim doszło do ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy” – poinformowała w czwartek rano na Twitterze Straż Graniczna.
Wskazano, że w środę pogranicznicy odnotowali 433 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymanych zostało 9 osób: 6 obywateli Iraku, 2 obywateli Syrii i obywatela Turcji.
Dodano, że wobec 67 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Z tego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Stan wyjątkowy
Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1562 zezwolenia na wjazd do strefy objętej ograniczeniami. Większość składanych wniosków motywowano koniecznością odwiedzin krewnych.
rmf24.pl