“Squid Game” – dzieci odgrywały brutalne sceny. Niemieccy nauczyciele wystosowali apel

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Squid Game" - serial, czy niebezpieczna zabawa dla dzieci?

"Squid Game" podbija serca telewidzów / Fot. Unplash

W przedszkolu w Pinneberg dzieci odgrywały sceny z krwawego serialu Netflixa "Squid Game". W szkole w Berlinie wzorujące się na serialu dzieci poturbowały kolegę. Serial dotarł na podwórka szkolne Bawarii i Berlina. Nauczyciele apelują, by rodzice nie pozwalali dzieciom go oglądać.
  • Niemieccy nauczyciele z Bawarii apelują do rodziców, aby zabroniły swoim pociechom oglądania serialu “Squid Game”.
  • Dzieci z przedszkola w Pinneberg naśladując bohaterów z serialu, organizowali brutalne gry, które mogły skończyć się tragedią.
  • Gdy jeden z uczestników “zabawy” przegrał w danej rozgrywce, reszta dzieci zaczęła po nim skakać, lecz na szczęście skończyło się wyłącznie na siniakach.
  • Lekarz dziecięcej psychiatrii Oliver Soyka ostrzega przed dewastującym wpływem bardzo popularnego serialu na Netflixie.
  • Krytycy serialu w wielu krajach podkreślają, że serial negatywnie wpływa na zachowanie najmłodszych dzieci, które mogą odwzorowywać przemoc i brutalność.
  • Zobacz także: Bosak o Marszu Niepodległości: “Jest największą manifestacją patriotyczną w Europie”

Dyrekcja przedszkola w Pinneberg wysłała do rodziców list ostrzegawczy. Twierdzi, że serial jest brutalny, gloryfikuje przemoc i jest szczególnie niepokojący dla dzieci. Serial, który jest dozwolony od lat 16, może wywołać problemy psychologiczne, a także koszmary i lęki.

Dlatego nasz pilny apel: nie pozwólcie swoim dzieciom oglądać tego serialu, nawet, jeśli przy tym jesteście

– czytamy w apelu niemieckich nauczycieli.

Według informacji stacji NDR, dzieci w szkołach w Lubece i Kilonii również odgrywały sceny z “Squid Game”.

Dziennik “Berliner Morgenpost” opisuje sytuację z jednej z berlińskich szkół podstawowych w dzielnicy Spandau, gdzie nauczycielka przyłapała grupę trzecioklasistów na szkolnym podwórku na odtwarzaniu serialu. Gdy jedno z dzieci “przegrało” w grze, pozostałe rzuciły się na nie i wskoczyły mu na głowę. Chłopiec znosił to, bo była to część gry. Miał szczęście i wyszedł z tego tylko z siniakami.

Natychmiast poinformowałam komitet rodzicielski i napisałam list z ostrzeżeniem. Problem ten występuje obecnie w bardzo wielu szkołach podstawowych w Berlinie

– powiedziała gazecie zaniepokojona dyrektor szkoły, która omówiła tę kwestię z innymi placówkami oraz z rodzicami.

Niektórzy nie mieli żadnych problemów z potwierdzeniem, że oglądają serial razem ze swymi dziećmi

– podkreśliła niemiecka nauczycielka.

Serial Netflixa “Squid Game” dotarł także na bawarskie podwórka szkolne. Według Bawarskiego Urzędu Kryminalnego w co najmniej trzech szkołach podstawowych i średnich pojawiły się “wizytówki” przypominające zaproszenia do gry z serialu – pisze na swym portalu tygodnik “Zeit”.

Cytowany przez dziennik “Bild” minister edukacji Bawarii Michael Piazolo jednoznacznie stwierdził, że takie seriale nie mogą być pokazywane i oglądane na terenie szkół.

Z niepokojem obserwuję to, że niektórzy uczniowie odtwarzają na szkolnych podwórkach serial “Squid Game”. Na przemoc nie ma miejsca w naszych szkołach

– podkreślił bawarski polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Negatywny wpływ na rozwój dziecka

Lekarz z oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Vorwerker Diakonie w Lubece Oliver Soyka powiedział portalowi NDR:

Uważam, że oglądanie przez dzieci seriali takich jak “Squid Game” budzi uzasadnione wątpliwości. Ponieważ to, co widzą, przenika do ich wewnętrznego świata przeżyć. Dziecko odbiera wtedy przemoc w filmie jako prawdziwą przemoc. Dzieci mogą mieć koszmary lub rozwijać lęki.

– powiedział Oliver Soyka.

Serial “Squid Game”, który został wyemitowany na platformie Netflix stał się bardzo popularny na świecie i ma szerokie grono odbiorców, w tym również dzieci. Te jak zauważył lekarz psychiatrii nie powinny mieć z nim kontaktu, gdyż źle wpływa na ich rozwój.

Z pewnością nie można całkowicie zapobiec kontaktowi dzieci z takimi rzeczami. Jednak rodzice mają obowiązek opieki, co oznacza, że muszą ustalić pewne zasady. Ale zbyt często tego nie robią. Tak jak zabraniamy naszym dzieciom picia alkoholu czy palenia papierosów, tak samo powinniśmy ustalić limity korzystania z mediów

– zauważył lekarz dziecięcej psychiatrii.

W serialu “Squid Game” w dziewięciu odcinkach opowiedziana jest historia prawie 500 osób, z których każda jest mocno zadłużona. Rywalizują w pozornie niegroźnych grach dla dzieci, by wygrać miliony. Makabryczne zawody nie dają jednak drugiej szansy: ci, którzy nie przejdą do następnej rundy, zostają natychmiast zabici. Serial jest obecnie najchętniej oglądaną produkcją Netflixa na świecie.

Dyskusje na temat serialu toczyły się już w kilku krajach. Krytycy obawiają się, że serial serialu może zachęcać dzieci do przemocy wobec rówieśników.

niezalezna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY