Zamach terrorystyczny w Kabulu. Nieoficjalnie: Walka Talibów z bojownikami Państwa Islamskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamach terrorystyczny w Kabulu

Zamach terrorystyczny w Kabulu / Fot. PAP/EPA/Autor nieznany. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W wyniku dwóch eksplozji i następujących po nich strzałów w pobliżu szpitala wojskowego Daud Chana w stolicy Afganistanu zginęło 19 osób, a 50 zostało rannych - podała agencja AFP, powołując się na anonimowego urzędnika ministerstwa zdrowia.
  • W Kabulu pobliżu szpitala wojskowego Daud Chan doszło do dwóch potężnych eksplozji.
  • W wyniku tych wydarzeń zginęło 19 osób, a 50 ofiar zamachu zostało rannych.
  • Nieoficjalnie afgańskie agencje prasowe informują o potyczkach sił bezpieczeństwa Afganistanu z bojownikami Państwa Islamskiego.
  • Zobacz także: Atak nożownika w Paryżu. “Państwo Islamskie rządzi Francją!”

Pracownicy szpitala informowali o walkach toczących się wewnątrz budynku i zamachu samobójczym przeprowadzonym przed wejściem do szpitala

– przekazała afgańska telewizja Ariana News.

W rozmowie z afgańskimi mediami znajdujący się w pobliżu zdarzenia żołnierz sił Afganistanu powiedział, że obszar znajduje się już pod kontrolą rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Choć jak do tej pory oficjalnie nikt nie przyznał się do zamachu w Kabulu, agencja prasowa Bahtar powołując się na świadków zdarzenia, poinformowała, że w pobliżu szpitala rozegrały się walki pomiędzy siłami bezpieczeństwa Afganistanu, a bojownikami Państwa Islamskiego.

Wtorkowe ataki są kolejnymi w serii zamachów, które wstrząsnęły Afganistanem po przejęciu w sierpniu władzy przez talibów. Od tego czasu talibowie starają się zadbać o bezpieczeństwo swoich obywateli przed agresją terrorystów.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY