Fogiel: “Nie ma żadnych prac dotyczących zmian w tzw. ustawie antyaborcyjnej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik PiS Radosław Fogiel

Rzecznik PiS Radosław Fogiel / Fot. Twitter

- Trybunał Konstytucyjny nie zakwestionował przesłanki do aborcji w przypadku zagrożenia zdrowia i życia kobiety - mówił Radosław Fogiel (PiS), komentując sprawę śmierci ciężarnej kobiety w Pszczynie.

Brak prac nad tzw. ustawą antyaborcyjną

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, poinformował, że obecnie nie trwają żadne prace nad zmianą tzw. ustawy antyaborcyjnej. Co więcej dodał, że TK nie zakwestionował przesłanki do aborcji w chwili zagrożenia zdrowia i życia kobiety. Pytany o brak reakcji nt projektu prezydenta dopuszczającego do przerwania ciąży w przypadku tzw. wad letalnych płodu, Fogiel odpowiedział, że “podlegałby ponownemu zaskarżeniu do TK”, gdyby został uchwalony.

Skomentował ponadto ewentualne zmiany prawa antyaborcyjnego.

W moim przekonaniu, zmiany – czy to liberalizujące czy zaostrzające – nie są potrzebne.

Powiedział wicerzecznik rządu.

Poinformował także, że sama ustawa aborcyjna funkcjonuje i nie ma żadnych prowadzonych prac nad jej zmianą.

Śmierć ciężarnej kobiety w Pszczynie

Prawniczka reprezentująca rodzinę zmarłej pacjentki twierdzi, że kobieta zmarła wskutek sepsy. Wiadomo natomiast, że w czasie jej hospitalizacji “płód obumarł”. Pacjentka jeszcze za życia miała informować rodzinę, że lekarze przyjęli postawę “wyczekującą”. Sprawa trafiła do prokuratury, natomiast pod budynkiem TK został odbył się milczący protest.

Śmierć 30-latki skomentował Radosław Fogiel twierdząc, że “sprawa ta powinna zostać dogłębnie zbadana”. Dodał również, że wykorzystywanie tej sprawy w celach politycznych jest “czymś bardzo złym, jest traktowaniem śmierci ludzkiej w sposób przedmiotowy”. Stwierdził, że najgorsze, co można zrobić, to “przechodzenie do szybkich konkluzji”. Wyraził ponadto smutek z powodu śmierci kobiety.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY