Mandaty za brak maseczki. Policja karze coraz więcej osób

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maseczka ochronna

Maseczka ochronna / Fot. pixabay.com

W niedzielę w całym kraju policjanci wystawili prawie 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów.
  • Z danych przekazanych przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci wystawili za brak maseczki niemal 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów karnych i 125 wniosków o ukaranie. 
  • W ostatnich dniach policjanci sprawdzają noszenie maseczek, gdzie wprowadzono ich nakaz, w tym m.in. w komunikacji miejskiej czy pomieszczeniach zamkniętych. 
  • W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 4 894 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 
  • Zobacz także: Biden miał wypadek? Incydent z udziałem prezydenta USA w Watykanie

Mandaty za brak maseczki wracają. W niedzielę w całym kraju policjanci wystawili za brak maseczki prawie 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów oraz 125 wniosków o ukaranie – poinformował w poniedziałek podkom. Mariusz Kurczyk z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Mandaty za brak maseczki

W ciągu trzech ostatnich dni wystawiono ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. i 421 wniosków o ukaranie.

W ostatnich dniach policjanci sprawdzają noszenie maseczek, gdzie jest to wymagane, w tym m.in. w komunikacji miejskiej czy pomieszczeniach zamkniętych.

“Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa” – mówił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Wcześniej – ze względu na Wszystkich Świętych – minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie maseczek również na cmentarzach.

“Podczas świąt tłumnie odwiedzamy cmentarze, trudno o zachowanie dystansu” – wskazywał.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 4 894 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID–19 zmarło 7 osób, a z powodu współistnienia COVID–19 z innymi schorzeniami – 6 chorych.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY