Jak Polacy oceniają zachowanie opozycji w Parlamencie Europejskim?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. flickr.com

Większość Polaków potępia działania polityków opozycji w Parlamencie Europejskim. Takie informacje prezentuje badanie przeprowadzone przez Social Changes.
  • Uczestników sondażu pracowni Social Changes zapytano, jak oceniają zachowanie tych polityków opozycji, którzy wzywają do karania Polski przez Unię Europejską.
  • Z badania wynika, że większość badanych ocenia takie działania „zdecydowanie negatywnie” lub „raczej negatywnie”. 
  • Jeden na czterech respondentów akceptuje bądź pochwala wzywanie do nakładania kar. Serwis podaje, że są to przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej.
  • Zobacz także: Jarosław Sellin o Marszu Niepodległości: “Narodowcom po prostu się udał ten marsz”

Sondaż sprawdzający, jak Polacy oceniają zachowanie polityków opozycji w Parlamencie Europejskim wykonała pracownia Social Changes. Badanie wykonano na zlecenie portalu wpolityce.pl. Zdecydowana większość badanych krytycznie ocenia zachowanie części opozycji, która atakowała polski rząd na forum Parlamentu Europejskiego. Opozycja wzywała wówczas do nakładania sankcji finansowych na Polskę.

W połowie października Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której głęboko ubolewa nad decyzją polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 7 października. Określa ją „jako atak na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całość”. Twierdzi też, że Trybunał nie ma mocy prawnej i został przekształcony „w narzędzie legalizacji bezprawnych działań władz”.

W rezolucji, która ma charakter niewiążący i została przyjęta 502 głosami, przy 153 przeciw i 16 wstrzymujących się, PE żąda m.in., aby pieniądze podatników UE nie były przekazywane rządom, które „rażąco, celowo i systematycznie podważają wartości europejskie”, oraz wzywa Komisję Europejską i Radę Europejską do działania.

Wcześniej polskich racji w PE bronił premier Mateusz Morawiecki, zaś niektórzy polscy europosłowie (Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD) wzywali Unię do działania i nakładania kar na Polskę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polacy oceniają zachowanie opozycji w Parlamencie Europejskim

Uczestników sondażu pracowni Social Changes zapytano, jak oceniają zachowanie tych polityków opozycji, którzy wzywają do karania Polski.

Z badania wynika, że aż 55 proc. badanych ocenia takie działania „zdecydowanie negatywnie” lub „raczej negatywnie”. Z kolei 24 proc. respondentów akceptuje bądź pochwala wzywanie do nakładania kar. Serwis podaje, że są to przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej.

Z badania wynika też, że w ocenie 54 proc. respondentów opozycja nie powinna atakować polskiego rządu na forum Parlamentu Europejskiego. Przeciwnego zdania jest 29 proc. badanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1067 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY