Dramatyczna relacja prezesa MW! “Lekarz odmówił przyjęcia chorej babci”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ziemowit Przebitkowski

Ziemowit Przebitkowski

Wczoraj za pośrednictwem Twittera, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski opisał dramatyczną relację z ostatnich wydarzeń mających miejsce w jego rodzinie. Jego babcia leżąca w domu w Stalowej Woli, nosi znamiona cięższego przypadku zachorowania na COVID-19. To jednak nie sprawiło, że do drzwi domu zapukały służby medyczne z pilną pomocą.
  • Prezes Młodzieży Wszechpolskiej opisał za pomocą Twittera dramatyczna relację z kręgu bliskiej rodziny
  • Ziemowit Przebitkowski poinformował, że do jego babci mieszkającej w Stalowej Woli nie chciał przybyć lekarz rodzinny Lusjusz Janik
  • Starsza kobieta u której potwierdzono zakażenie COVID-19 przechodzi ciężki przebieg choroby i potrzebuje pilnej pomocy lekarskiej
  • Wezwana z Rzeszowa pielęgniarka poinformowała, że kobieta potrzebuje kroplówki, lecz nie mogą jej zabrać do obłożonych szpitali
  • Poseł Anna Maria Siarkowska i Krzysztof Bosak w ostrych słowach skrytykowali obecną władzę państwowe i lekarskie
  • Zobacz także: DeSantis kusi policjantów. Jeśli się nie zaszczepią przeciw COVID-19 – premia

Jak czytamy, pomimo wielokrotnych próśb telefonicznych do schorowanej kobiety mającej problemy z oddychaniem nie chciał bowiem przyjechać rodzinny lekarz dr Lucjusz Janik, gdyż ten nie chciał się narażać.

Lekarz odpowiedzialny – dr. Lucjusz Janik i pielęgniarki rejonowe odmawiają przyjścia i udzielenia pomocy… bo „nie będą się narażać”…

– czytamy.

Ziemowit Przebitkowski, który mieszka w Wielkopolsce starał się pomóc swojej babci dzwoniąc po pomoc na pogotowie ratunkowe. Tam spotkał się z wyraźnym stwierdzeniem, że lekarz rodzinny nie ma prawa odmówić pomocy swojej pacjentce. Ostatecznie do starszej kobiety przyjechała pielęgniarka z Rzeszowa, która zakomunikowała, ze pacjentka potrzebuje kroplówki. Zaznaczyła, jednak, że do szpitala nie mogą jej przyjąć ze względu na duże obłożenie.

Sprawa z dr Lucjuszem Janikiem ma zostać zgłoszona przez pogotowie ratunkowe do odpowiednich władz w NFZ.

Czy da się coś zrobić z dr. Janikiem ze Stalowej Woli i innymi podobnymi mu dr Janiakami z całej Polski? Przy takim podejściu nie dziwi mnie ogromna liczba nadmiarowych zgonów. Jeśli do nich będę musiał wliczać moją babcię to zrobię co mogę by dr. Janik wylądował w kryminale.

– napisał Ziemowit Przebitkowski.

Aha. No i po cholerę ta cała narracja o szczepionkach, skoro lekarz odmawia przyjścia do chorego?

– stwierdził na końcu wyraźnie poddenerwowany prezes MW.

Reakcja internatów na poruszający wpis

Internauci w reakcji na poruszający wpis prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, życzyli schorowanej kobiecie wiele zdrowia. Przeczytać można również wiele negatywnych stanowisk i zarzutów w kierunku lekarzy odmawiających pomocy dla schorowanych pacjentów.

Sprawę skomentował między innymi wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak, który podkreślił, że rząd przez wprowadzenie stanu epidemicznego poskutkowało rozluźnieniem aparatu państwowego, w tym lekarzy odmawiających wykonywania swoich obowiązków.

Rządzący ogłosili stan nadzwyczajny de facto. Zaskutkowało to tym, że część aparatu państwowego – dotyczy to nie tylko lekarzy ale bardzo wielu instytucji – poczuła się zwolniona ze zwykłego wykonywania obowiązków. Czekają na nadzwyczajne kryzysowe rozporządzenia.

– napisał poseł Konfederacji.

Z kolei poseł Anna Maria Siarkowska z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, zauważyła, że resort zdrowia i NFZ ścigają lekarzy takich jak Włodzimierz Bodnar, który próbował leczyć chorych na COVID-19 dostępnymi na rynku lekami, jednakże pozwalają takim jak dr Janik dalej spokojnie funkcjonować.

Dr Lucjusz “Nie będę się narażać” Janiak, lekarz rodzinny, odmawia wizyty u chorej, bo boi się C19. Kobiecie bez pomocy lekarskiej grozi śmierć. Jednocześnie Naczelna Izba Lekarska ściga dr. W.Bodnara z Przychodni OPTIMA w Przemyślu za to, że leczył wszystkich ludzi, jak najlepiej umiał. Świat stanął na głowie.

– napisała zbulwersowana poseł, angażująca się w obronę Polaków przed segregacją sanitarną.

twitter.com, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY