Rzecznik PiS o wprowadzeniu obostrzeń i ulgach dla zaszczepionych

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
rzecznik rządu

Piotr Müller, rzecznik rządu / fot. podcasty.rp.pl

Pytany w Polsat News o wprowadzenie obostrzeń, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości - Piotr Müller - stwierdził, że "w tej chwili takiej decyzji nie ma". Jednocześnie poinformował, że ewentualne obostrzenia będą regionalne.

Müller o wprowadzeniu restrykcji

Pytany przez dziennikarzy o możliwą datę wprowadzenia obostrzeń, rzecznik rządu poinformował, że “w tej chwili takiej decyzji nie ma”. Dodał natomiast, że nie można jej wykluczyć. Co więcej, ewentualne obostrzenia nie będą ogólnopolskie, ale regionalne. Znaczy to, że będą to obszary, na których odnotowuje się wzrost zachorowań.

Jeden z dziennikarzy zapytał o wyprzedzenie czasowe, z jakim rząd poinformuje o obostrzeniach. Rzecznik przyznał, że nie może zagwarantować, iż będzie to “dwa tygodnie wcześniej”.

Jeżeli widzimy pewien trend, to na pewno kilka dni, co najmniej tydzień

Powiedział rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Skomentował także wprowadzanie obostrzeń w kraju. “Mimo wszystko cały czas staramy się, żeby to nie było konieczne, dlatego wznawiamy funkcjonowanie niektórych oddziałów szpitalnych, zabezpieczamy opiekę medyczną dla tych osób, które tego potrzebują” – powiedział.

Ulgi dla zaszczepionych i certyfikaty covidowe

Rzecznik skomentował również kwestię osób zaszczepionych. “Z tych limitów w większości przypadków będą wyłączone – tak jak jest to obecnie – osoby, które są zaszczepione” – powiedział.

Co więcej, Müller wypowiedział się odnośnie certyfikatów covidowych i zaostrzeniu restrykcji dla osób niezaszczepionych. Stwierdził, że istnieją rozwiązania pośrednie. “My de facto takie hybrydowe rozwiązanie, mieszane, stosujemy w Polsce, bo nie zaliczamy do limitów w poszczególnych ograniczeniach osób, które są zaszczepione”.

Odniósł się także do weryfikacji szczepień. “Gdy liczba zachorowań się zwiększy, a to jest niestety bardzo prawdopodobne, to na tych niektórych obszarach ta weryfikacja będzie dużo bardziej daleko idąca”.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY