Marsz Niepodległości. Znamy decyzję sądu apelacyjnego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości / fot. wikimedia commons

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego Marsz Niepodległości.
  • Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.
  • Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego Marsz Niepodległości.
  • Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz komentując decyzję sądu apelacyjnego mówi, że to jest „skandal”.
  • Zobacz także: Wielka OFENSYWA wobec kłamliwych mediów! Bąkiewicz i Ordo Iuris pozywają TVN i GW

Znamy decyzję sądu dotyczącą Marszu Niepodległości. Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego Marsz Niepodległości.

Znamy decyzję sądu apelacyjnego. Bąkiewicz komentuje

Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz komentując decyzję sądu apelacyjnego mówi, że to jest „skandal”.

“Uważamy to za skandal” – komentuje prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

“Nie ma żadnych podstaw, aby ani sąd okręgowy ani apelacyjny w tym zakresie procedował zażalenie składane wcześniej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego” – mówi.

“Nie ma podstaw, żeby mówić, że Marsz Niepodległości nie jest zgromadzeniem cyklicznym, bo wszyscy wiemy, że jest” – wyjaśniał.

Zażalenia bezskuteczne

Decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w środę, uwzględniwszy tym samym odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Wojewoda i organizator Marszu Niepodległości złożyli zażalenia na decyzję tego sądu.

W piątek Sąd Apelacyjny oddalił te zażalenia i tym samym utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego uchylającą rejestrację wydarzenia.

„Odrzucone obie skargi. Sąd podtrzymał decyzję niższej instancji i zasadność naszego zażalenia” – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Poniedziałkowa decyzja Wojewody Mazowieckiego

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego Marsz Niepodległości. Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

“Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości” – argumentowała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Zgodnie z Prawem o zgromadzeniach, jeżeli zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora w tym samym miejscu lub na tej samej trasie co najmniej cztery razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych i narodowych, a tego rodzaju wydarzenia odbywały się w ciągu ostatnich trzech lat, chociażby nie w formie zgromadzeń i miały na celu w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii RP wydarzeń, organizator może zwrócić się z wnioskiem do wojewody o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie tych zgromadzeń.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY