Stop indoktrynacji. Ordo Iuris pomaga rodzicom w związku z „Tęczowym Piątkiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT

Flaga LGBT / Fot. Pxhere

„Już po raz szósty aktywiści ruchu LGBT poprzez Tęczowy Piątek usiłują na jeden dzień przemycić w szkołach treści ideologiczne sprzeczne z polskim modelem wychowawczym. Rodzice mogą użyć materiałów przygotowanych przez Ordo Iuris, by zablokować takie próby” – mówi apl. adw. Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu Ordo Iuris.

POBIERZ PORADNIK

POBIERZ ANALIZĘ

POBIERZ WZÓR OŚWIADCZENIA RODZICIELSKIEGO

Organizujące „Tęczowy Piątek” stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii błędnie utrzymuje, że prawo rodziców do wychowania dzieci według własnych przekonań miałoby nie obowiązywać w przestrzeni szkolnej. Co więcej, treści przekazywane uczniom podczas tego typu zajęć są sprzeczne z podstawą programową. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, szkoła powinna bowiem „wspierać wychowawczą rolę rodziny”, „promować integralne ujęcie ludzkiej seksualności” oraz „kształtować postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne”.

Zobacz jak sąd przepchnął zakaz Marszu Niepodległości. Dotarliśmy do nagrania z rozprawy

Inicjatorzy akcji dopuszczają się licznych przekłamań i manipulacji. Sugerują m.in., że „jedna na dziesięć osób” miałaby posiadać skłonności homoseksualne. Prezentują również w pozytywnym świetle zachowania szkodliwe dla zdrowia i wysoce ryzykowne dla osób, które je praktykują. W ich opinii, miłość rodziców do dziecka miałaby oznaczać pełną akceptację podejmowanych przez nie praktyk seksualnych niezależnie od ich aspektu moralnego, ale też stopnia dojrzałości dziecka.

W związku z tym, Instytut Ordo Iuris opublikował materiały mające pomóc rodzicom w uchronieniu ich dzieci przed tego typu treściami. Eksperci przygotowali vademecum analizujące założenia „Tęczowego Piątku” oraz poradnik „Jak ustrzec dziecko przed Tęczowym Piątkiem”, a także wzór oświadczenia wychowawczego, które można składać w szkole. Instytut prowadzi też infolinię prawną, w ramach której rodzice mogą otrzymać odpowiednią pomoc i uzyskać informacje o przysługujących im prawach. Pod numer 531 738 774 można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY