Będą kary dla TSUE? Duda: Będę musiał rozważyć

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
LUKSEMBURG PROTEST ZWIĄZKOWCÓW POD TSUE W SPRAWIE TUROWA

LUKSEMBURG PROTEST ZWIĄZKOWCÓW POD TSUE W SPRAWIE TUROWA / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przewodniczący NSZZ "Solidarność", Piotr Duda, w odpowiedzi na dzisiejszy komunikat TSUE o tym, że Polska miałaby zapłacić milion euro dziennie za brak zawieszenia Izby Dyscyplinarnej, przypomniał, że 22 października zawiesił jego działalność. Związkowiec sugeruje, że na TSUE mogą zostać nałożone kary finansowe.

Zobacz także: Kolejna kara finansowa od eurokratów! Polska utraci środki unijne wbrew zapewnieniom Tuska

Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości miliona euro dziennie.

Do sprawy odniósł się przewodniczący NSZZ “Solidarność”, Piotr Duda.

Dzisiejsza kara nałożona przez Trybunał NIE-Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest nieważna. Przypominam, że jednoosobowo w trybie zabezpieczającym 22 października zawiesiłem jego działalność – oświadczył.

Działalność TSUE została zawieszona do czasu rozstrzygnięcia legalności jego funkcjonowania przez Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, który odbędzie się w maju przyszłego roku.

Kara jest bezprzedmiotowa, albowiem zawiesiłem w zeszłym tygodniu prace tego trybunału niesprawiedliwości – podkreślił Piotr Duda.

TSUE, tak chętnie w ostatnim czasie nakładający kary finansowe na Polskę, także musi się liczyć z ryzykiem nałożenia kar. Przewodniczący NSZZ “Solidarność” stwierdził, że będzie musiał rozważyć sankcje w postaci dziennej kary, za niepodporządkowanie się postanowieniu zabezpieczającemu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Warto dodać, że TSUE nie ma kompetencji w zakresie sądownictwa państw członkowskich UE. Ewentualna kara ze strony NSZZ “Solidarność” miałaby więc nie mniejsze podstawy niż dzisiejsze postanowienie TSUE.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY