Problemy Szpitala Południowego. Brakuje odpowiedniej aparatury tlenowej

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital COVID-19

Szpital COVID-19 / Fot. Alberto Giuliani/ Wikimedia Commons

W Szpitalu Południowym w Warszawie wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów. Placówka zmaga się obecnie z niedoborem miejsc i łóżek covidowych, a także z respiratorami. Przedstawiciele ratusza, szpitala oraz NFZ podejmą w najbliższym czasie działania mające rozwiązać obecny problem.
  • Dyrekcja Szpitala Południowego w Warszawie wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów zarażonych COVID-19.
  • Placówka poinformowała stołeczny ratusz o niewydolności obecnej aparatury tlenowej, potrzebnej do funkcjonowania respiratorów.
  • W środę odbędzie się kilka spotkań władz miasta, przedstawicieli warszawskich szpitali i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody mazowieckiego.
  • Zobacz także: Wiceminister zdrowia: “Maseczki zostaną z nami na zawsze”

Warszawski ratusz poinformował dzisiaj, że Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów zarażonych koronawirusem. Głównym powodem do wydania takiej decyzji jest ogromny pobór tlenu, przekraczający obecna wydajność instalacji tlenowej tej placówki medycznej.

W Szpitalu Południowym, głównej placówce tego typu na Mazowszu obecnie przebywa  270 chorych, a wśród nich aż 42 osoby wymagają dostępu do respiratorów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Już jutro odbędą się spotkania władz miasta z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali. W tym samym dniu będzie miało miejsce spotkanie wojewody mazowieckiego z kierownictwem wojewódzkiego NFZ, a także z przedstawicielami stołecznych szpitali.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY