Niedzielski o handlu fałszywymi certyfikatami covidowymi: “Są wnioski do prokuratury”

Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się handlu certyfikatami covidowymi. Są już wnioski do prokuratury" – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
  • Adam Niedzielski wypowiedział się w czasie konferencji prasowej o handlu fałszywymi certyfikatami covidowymi.
  • Minister mówiąc o handlu certyfikatami covidowymi, wskazał, że są one przedmiotem zainteresowania jego resortu.
  • Niedzielski przyznał, że nie znaleziono osoby, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być “przedmiotem surowej polityki państwa”.
  • Zobacz także: Niedzielski komentuje wzrost liczby zakażeń. “Sytuacja epidemiczna staje się poważniejsza”

Adam Niedzielski wypowiedział się w czasie konferencji prasowej o handlu fałszywymi certyfikatami covidowymi. Szefa resortu zdrowia pytano również o działania organów ścigania wobec zachowań środowisk antyszczepionkowych, w tym m.in. przypadku podpalenia punktu szczepień w Zamościu.

Niedzielski o handlu fałszywymi certyfikatami

Niedzielski mówiąc o handlu certyfikatami covidowymi, wskazał, że są one przedmiotem zainteresowania jego resortu.

“W tej chwili razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się takiego handlu. To będzie karane z całą surowością. Są wnioski do prokuratury, do policji” – poinformował szef MZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sprawa podpalenia punktu szczepień

Przyznał, że nie została znaleziona osoba, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być “przedmiotem surowej polityki państwa”.

“Tylko taką politykę w tym zakresie sobie wyobrażam” – oświadczył.

Minister ocenił, że środowisko przeciwników szczepień grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. Jego zdaniem ich działania finansuje się spoza granic Polski. W opinii Niedzielskiego przypadki takie jak w Zamościu są elementem świadomej polityki.

“Niestety, ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków” – stwierdził.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY